Čtvrtek

2. února 2023

Nyní

Zítra

Svátek má

Běh nám pomáhá nejen posílit tělo, ale i vyčistit mysl, říká Tomáš Hrbek

2. 7. 2021

Tomáš Hrbek, kondiční a běžecký trenér, který začal běhat v mládí a běhá doteď. A správnému běhu učí své klienty a svěřence. V dalším díle podcastu jsme si popovídali o tom, jak správně běhat, co vše k tomu potřebujeme a jak se vůbec přinutit vstát s gauče a vyběhnout.

,,S běháním jsem začal už v mládí. Sport byl tenkrát jednou z mála možností, jak se realizovat. Vyzkoušel jsem snad všechny sporty a přišel jsem na to, že to běhání jeden z mála, co mi jdou. Vlastně jen dáváte pravou nohu před levou a pokud možno co nejdéle,'' vtipkuje hned zkraje podcastu Tomáš Hrbek. 

V běhání ale našel svou zálibu a teď se ji věnuje naplno. Spolupracuje nejen s profesionálními sportovci, hokejisty, fotbalisty, ale i s lidmi, kteří chtějí udržet své tělo fit a třeba zhubnout. 

,,Na běhání je dobré, že nám pomáhá nejen udržet tělo zdravé, ale člověk si může při běhu vyčistit hlavu.'' Důležité je podle Tomáše i vybavení, které je k běhu potřeba. Ve výsledku jde o pár věcí, ale i ty jsou důležité. 

,,Nejdůležitější je vždy najít důvod proč běhat. To je nejlepší motivace, která nás u běhání může udržet. Když člověk nemá důvod, těžce se k tomu nutí,'' říká Tomáš Hrbek a dodává, že ideální je mít nějakého parťáka, který s námi bude chodit pravidelně běhat. 

Více už se dozvíte v našem podcastu. 

...na konci podcastu jsem se upsala k jedné výzvě. A k jaké? To si poslechněte sami. 

 

Tereza Karanská
tereza@salonkyhk.cz