Čtvrtek

6. října 2022

Nyní

12°

Zítra

Svátek má

Češi Jadran milují. A my jim ho chceme dopřát i po dovolené

10. 11. 2021

Nově otevřený podnik na Velkém náměstí se těší četné návštěvnosti. Restaurace Fjaka Wine & Tapas Bar nabízí svým hostům možnost ochutnat kousek Chorvatska přímo v centru města. Její majitelku Larisu Perić si k podcastovému stolu pozval moderátor Vítek Martinec a společně probrali právě chorvatskou gastronomii.

„Já si hodně uvědomuji tu lásku Čechů k Chorvatsku, a proto jim chceme dopřát maximum toho, co tato země nabízí,“ říká Larisa Perić na jejich úspěch v královském městě. Chorvatsko je velmi oblíbenou prázdninovou destinací většiny českých obyvatel, a tak když se vrátí zpět domů, mohou si zde dovolenou připomenout alespoň na talíři. 

Larisa Perić pochází přímo z Chorvatska a do České republiky ji v roce 1993 přivedla nemilá událost. „U nás tehdy byla válka a já v tu dobu byla v Sarajevu, kde jsem žila. Po roce války jsem se rozhodla odejít, ale jen na týden. To nevyšlo a jsem tu už 30 let. Začínali jsme v Pardubicích a posledních pět let jsme v Hradci Králové,“ líčí.

Po půl roce v Čechách objevila Larisa krásu a bohatost českého jazyka a především smysl pro humor. „Ten je tady skvělý. I když se Češí baví na vlastní účet, což asi svědčí o inteligenci národa. Je tu spoustu krásných věcí,“ usmívá se majitelka úspěšného gastropodniku.

V podcastu s Vítkem Martincem například probrali i dovoz chorvatských surovin do naší republiky. Všechny totiž pochází přímo od Jaderského moře. „My tam jezdíme poměrně často a vše, co vozíme, je vakuované, takže to má trvanlivost třeba rok. Teď máme větší spotřebu než na začátku, tak abych si to malinko zjednodušila, posílají mi to přímo z Chorvatska v balíkách a krabicích,“ vypravuje, že přeprava je složitější. Ona sama se chce ale do své rodné vlasti stále vracet.

A víte vůbec, co znamená slovo fjaka? To se dozvíte v našem podcastu!

Tereza Karanská, Vítek Martinec
redakce@salonkyhk.cz
Foto: Tereza Karanská