Středa

27. září 2023

Nyní

18°

Zítra

18°

Svátek má

Nikdy by mě nenapadlo, že bych mohl být takhle blízko kapele Queen

16. 11. 2021

Zpěvák, herec, milovník skupiny Queen a jediný Čech, který se objevil ve světovém filmovém trháku Bohemian Rhapsody. Ještě donedávna jste ho mohli znát pod jménem Milan Šatník, dnes už používá příjmení Devinne. Proč tomu tak je? A jak se dostal k natáčení Bohemian Rhapsody? Nejen na tyto otázky se ho v dalším díle našeho podcastu zeptala moderátorka Tereza Karanská.

S hudbou začal už v útlém věku a láska ke kapele Queen přišla hned ze začátku. „U nás doma se pouštěla především kapela Queen, protože moje mamka je má ráda. Táta jezdil už za minulého režimu hrát po vinárnách a podobně. Takže doma jsme měli hudební nástroje a já začal vnímat klávesy,“ prozrazuje muž, kterého první muzikantské krůčky zavedly na Základní uměleckou školu Střezina.

Tam, jak přiznal, ho to ale úplně nebavilo. „Musel jsem se totiž učit hudební nauku, takže jsem utekl. Já jsem víceméně sluchař, takže si ty věci zahraju i bez not,“ vypravuje.

Milanova láska ke skupině Queen postupně rostla a dostal se až ke spolupráci s tehdejším osobním asistentem Freddieho Mercuryho Peterem Freestonem. „Potkali jsme se poprvé v Týništi nad Orlicí, kde měla vystoupení jedna Queen revival kapela a jako fanoušek jsem tam nemohl chybět. Peter byl na plakátě a mně nedávalo smysl, co by dělal právě v Týništi nad Orlicí. Ale opravdu tam byl a když se po vystoupení konala jeho talk show, stále jsem se ptal na nějaké dotazy,“ usmíval se Milan.

Jenže to mu nestačilo. Po vystoupení vlezl na pódium a šel za ním do backstage. „Řekl mi, ať mu napíšu na Facebook, že teď nemá čas,“ vzpomíná v podcastu sedmadvacetiletý zpěvák s německými kořeny. Odpovědi se dočkal až po čtrnácti dnech s tím, že Freeston jede do Pardubic a co by chtěl.

„Když jsem mu řekl, že zpívám a poslal mu nějaké své písničky, tak mi sdělil, že ta moje angličtina je šílená a že mi s tím pomůže. A tak to vlastně celé začalo,“ usmál se Milan Devinne. Spoustu dalších zajímavostí o jeho propojení s kapelou Queen se dozvíte v našem podcastu.

Tereza Karanská
tereza@salonkyhk.cz