Čtvrtek

2. února 2023

Nyní

Zítra

Svátek má

Většinou jsem hrál záporňáky, říká filmový kaskadér Petr Kábrt

22. 10. 2021

Letos po třiceti letech skončil u policie a momentálně pracuje na magistrátu města v Hradci Králové, kde dělá veřejného opatrovníka. „Jsem překvapený, že mě to baví,“ usmál se ve videopodcastu Salonek Petr Kábrt. Moderátor Vítek Martinec si ho však jako hosta pozval kvůli jinému zajímavému povolání, které bývalému členovi zásahové jednotky život přihrál do cesty. Byl filmovým kaskadérem.

„Řekli nám, že nás roztrhaj, protože jsme noví,“ vzpomínal na začátky v pražské agentuře filmových kaskadérů Filmka muž, který dělal judo a karate. „Většinou jsem hrál záporňáky, gangstery nebo taky policajty,“ dodal.

Hradecký kaskadér se například zúčastnil natáčení filmů jako Liga výjimečných, Hartova válka nebo Rytíři ze Šanghaje, takže na place zápasil s takovými slavnými herci, jako jsou třeba Sean Connery, Bruce Willis nebo Jackie Chan.

A právě za „fighty“ s hongkongským hercem si vysloužil on i další kaskadéři ze skupiny nominaci na kaskadérského „Oscara“, cenu Taurus. „Převážná většina kluků, kteří natáčeli, si pak letěli do Ameriky převzít cenu. Já jsem tam nemohl, ale pak mi ji poslali poštou,“ prozradil v docela vtipném podcastu Salonek.

Michal Bogáň
michal@salonkyhk.cz
Foto: Tereza Karanská