Neděle

2. října 2022

Nyní

16°

Zítra

14°

Svátek má

Ten pocit, když jsem došel, byl nepopsatelný, říká Lukáš Kraják

18. 8. 2021

Jednoho se dne rozhodl, že prostě půjde. Čtyři dny před odletem koupil boty a vydal se na svatojakubskou cestu. Hradecký silově kondiční trenér Lukáš Kraják si s moderátorkou Terezou Karanskou popovídal o tom, co ho k cestě přimělo, kolik měl puchýřů a jaký je to pocit, odejít z rušného městského života na dlouhou cestu, kde je člověk většinu času jen sám se sebou.

,,My Češi jsme hodně pracovitý a uspěchaný lidi. A tam to tak vůbec nebylo. Ve dvě hodiny si dali siestu, zavřeli obchody a otevřeli třeba v šest. Já měl po celým dnu hlad a nemohl jsem si nikde nic dát. Takže pak už mě to trochu štvalo. Já spěchal, abych to stihl a oni byli úplně v klidu. To mi nebylo úplně sympatický, takže jsem byl potom docela rád, když jsem si tady najel zpět na ten svůj režim.''

 

,,Musím říct, že jsem si tam určitě posílil morálku. Protože i když vezmu třeba otázku toho cvičení, tak občas se mi prostě nechtělo, tak jsem nešel. A tam jsem neměl žádnou jinou možnost než jít, protože jsem věděl, že mi ze těch několik dní letí letadlo. Takže jsem musel i přes tu bolest v nohách nebo na zádech, vzít věci a jít dalších 25 nebo 30 kilometrů. Takže teď si vždycky řeknu, jestli opravdu mám problém sednout do auta a dojet si do fitka na hodinku zacvičit, když tam jsem zvládl tohle všechno. A doufám, že mi to takhle vydrží,'' říká Lukáš Kraják o tom, co mu jeho cesta přinesla.

A mnohem více se dozvíte v našem podcastu.