Pátek

31. března 2023

Nyní

13°

Zítra

11°

Svátek má

Hlas mi lidé chválí často, neskrývá moderátor a producent Petr Jílek

3. 3. 2022

Jako moderátor a pořadatel zážitkových akcí má na svém kontě spoustu zajímavých aktivit. Aktuálně například jezdí po školách s osobním pečovatelem Freddie Mercuryho Petrem Freestonem a společně vysvětlují problematiku nemoci aids, která připravila zmiňovanou popovou hvězdu o život. Hostem Podcastu Vítka Martince byl producent Petr Jílek.

"Ta myšlenka jezdit s touhle besedou po školách vznikla zhruba před deseti lety a je to zásluha Milana Šatníka, který si dnes změnil jméno na Devinne. Na té besedě neučíme děti praktické věci, jako třeba užívání kondomu a podobně. Jde především o emocionální a osobní vyprávění Petera Frestona, který dospívajícím přibližuje poslední rok života s Freddiem a snaží se zdůraznit, že můžete být jakkoliv dobří, ve chvíli, kdy přijde taková nemoc, může být konec," popisuje Petr projekt pro s názvem "Freddie, Aids, Titanic".

"Součástí besedy je i videoprojekce, ve které promluví osobně sám Bryan May, kytarista kapely Queen. Ten dětem řekne, aby při besedě dávaly dobrý pozor a ty jsou z toho samozřejmě úplně paf," dodává Petr. Pokud máte rádi Freddieho Mercuryho a nejste již ve studentském věku, nemusíte smutnit. Pro dospělé publikum je připravené představení s názvem "The Man Behind Freddie Mercury."

"Tohle je koncertní vystoupení Milana Šatníka, které se střídá s mluveným slovem již zmiňovaného Petera. Ten se nezaměřuje nejen na život v posledním roce po boku oblíbeného zpěváka, ale odhaluje spoustu zákulisních perliček za celých 12 let, které strávil po jeho boku," vysvětluje Petr.

Petr Jílek má v repertoáru i mnoho dalších aktivit. Neskrývá například pro svou lásku k velkým motorkám a v Chocni pořádá dnes už legendární "Sraz motorkářů", kterého se před lety zúčastnil i oblíbený herec Pavel Liška. "O Pavlovi se to, že je milovníkem těchto těžkých strojů, docela ví. Vždyť tímhle způsobem hodně cestují s Janem Révayem a říkají si "Vandráci". No a tehdy jsem si je s touhle besedou pozval do Chocně a po ní následoval motorkářský sraz v čele s již zmiňovaným Pavlem," upřesňuje Petr.

Jeho příjemný hlas a pestrá mluva je možná příčinou toho, proč se rozhodl postavit za moderátorský mikrofon. "To vyplynulo úplně samo, já jsem si vždycky na začátku těch svých akcí musel stoupnout před lidi a říct jim pár organizačních věcí. No a někomu jsem se tak líbil, že mě nechal moderovat svojí akci a od té doby se tomu nějak věnuju. Hlas mi lidi chválí často, ale nikdy jsem v žádném rádiu nebyl," vypráví v Podcastu Vítka Martince.

Nejaktuálnější Petrova akce je závod "Šajtavská padesátka". Ta startuje na skialpech už 5. března. Více informací o závodu najdete na www.sajtavska50.cz a další projekty Petra Jílka najdete na jeho webových stránkách www.jilekpetr.cz. V Podcastu Vítka Martince s moderátorem a producentem Petrem Jílkem se toho ale dozvíte ještě mnohem víc. 

Vítek Martinec
redakce@salonkyhk.cz
Foto: Tomáš Kulhánek