Pondělí

28. listopadu 2022

Nyní

Zítra

Svátek má

Doprava mě fascinuje, říká Hradečák, který řídí tramvaj v Praze

14. 6. 2022

Řídí tramvaj, miluje dopravní historii a točí pořad s touto tématikou na YouTube. Doprava je prostě jeho život. Zejména tedy ta pražská, protože ač je rodilým Hradečákem, po škole se rozhodl zůstat v hlavním městě. Hostem podcastu Vítka Martince byl řidič tramvaje Jiří Trsek.

“Je zajímavé, že láska k dopravě přišla do mého života až v pozdějším věku. V dětství jsem chtěl být vším možným, ale rozhodně to nebylo tak, že bych už od útlého věku chtěl řídit tramvaj nebo autobus. Do Prahy jsem šel na školu a až po jejím skončení mě doprava přišla do života, tak nějak sama, ale nikdy by mě nenapadlo, že budu řidič,” vypráví Jiří Trsek.

Z dopravních prostředků nakonec rodilého Hradečáka nejvíce uchvátila tramvaj. “Neumím si představit, že bych řídil třeba metro. To, že bych byl neustále ve tmě by mě asi úplně nedělalo šťastným,” popisuje Jirka, který v dopravních prostředcích dokonce občas tráví i volný čas. Jeho přítelkyně pracuje ve vlaku a tak se občas vydá na cestu po Česku společně s ní. 

O pražské dopravě začal Jiří Trsek dokonce i točit videa. “Byl jsem přizván k tvorbě internetového pořadu Metrobus, který je o pražské dopravě. Hraju si tam na takového pomyslného novináře a točíme videa o dopravě. Teď zrovna děláme recenze jednotlivých zastávek. Doprava jako celek mě zkrátka fascinuje a nejde jen o tramvaje. Znám například zpaměti spoustu železničních jízdních řádů a celkově mě zajímá celou historii," doplňuje Jirka. 

V rozhovoru mluví také o hradecké hromadné dopravě nebo o tom, jak složité je samotné řízení tramvaje. To a ještě mnohem víc si poslechněte v podcastu Vítka Martince s Jiřím Trskem.