Sobota

24. února 2024

Nyní

Zítra

Svátek má

Letos konečně bez omezení. Už v pátek startuje festival Regiony

22. 6. 2022

Už v pátek začíná v centru Hradce Králové 27. ročník oblíbeného mezinárodního divadelního festivalu Regiony. Největší lákadla letošního programu a festivalové novinky přišli do podcastu Vítka Martince představit za organizátory ti nejpovolanější - ředitelka Klicperova divadla Eva Mikulková, ředitel Divadla Drak Tomáš Jarkovský a ředitelka kulturní neziskovky Kontrapunkt Barbora Hodonická.

Hlavní myšlenkou letošního ročníku Mezinárodního divadelního festivalu Regiony je regenerace. "A to nejen regenerace kultury, ale také regenerace kulturou. A právě letošním ročníkem Regionů chceme divákům nabídnout návod, jak se zregenerovat po náročném období,” říká ředitelka Klicperova divadla Eva Mikulková.

Ředitele Divadla Drak Tomáše Jarkovského těší, že po třech letech si letos návštěvníci opravdu užijí kompletní a bohatý program festivalu bez jakýchkoliv omezení spojených s pandemií covid-19. 

Během osmi dnů se mohou návštěvníci těšit na celkem 302 představení, koncertů, besed či workshopů na 38 scénách. Kromě tradičních scén v Klicperově divadle, Divadle Drak, v Žižkových sadech a také v celém historickém centru najdete letos poprvé scénu i v Šimkových sadech. 

Kromě zajímavých hostů z celého Česka přijedou do Hradce Králové i umělci a interpreti z dalších osmi zemí. Chybět samozřejmě nebude ani každoroční festivalový zpravodaj Hadrián. Letošní novinkou je pak spolupráce festivalu se společností Nextbike. Přímo v Žižkových sadech bude speciální stanice sdílených kol a cesta na festival nebo z festivalu bude pro návštěvníky zcela zdarma. 

Chcete se o programu festivalu dozvědět ještě víc? Podívejte se na webové stránky www.festivalregiony.cz a především si pusťte podcast Vítka Martince s trojicí hlavních pořadatelů festivalu!

Tomáš Kulhánek, Vítek Martinec
tomas.kulhanek@salonkyhk.cz
Foto: Sandra Kozáková