Pátek

31. března 2023

Nyní

12°

Zítra

11°

Svátek má

Na Smetanově nábřeží se v sobotu uskuteční Hradecké sportovní hry

31. 5. 2022

Přilákat děti ke sportu a oživit město, to jsou hlavní cíle pořadatelů Decathlon Hradeckých sportovních her, které se už tuto sobotu uskuteční na Smetanově nábřeží v centru Hradce Králové. Těšit se můžete na sedm hlavních sportů a další doprovodný program. Vstup na akci je přitom zdarma. Pokud se budete chtít zúčastnit jednoho ze sportovních turnajů, zaregistrovat sebe nebo svůj tým můžete na webu www.hradeckesportovnihry.cz naposledy právě dnes. Více informací si poslechněte v podcastu Vítka Martince se spolupořadatelem akce Markem Trejtnarem.

„Jedním z našich záměrů je přilákat děti ke sportu a je jedno, jestli to nakonec bude basketbal, fotbal, judo nebo pétanque. Chceme hlavně, aby se děti hýbaly. Dalším záměrem je samozřejmě také to, že chceme oživit město Hradec Králové,“ říká spolupořadatel akce Marek Trejtnar. Hradecké sportovní hry mají za sebou už čtyři úspěšné ročníky, v sobotu se tedy na Smetanově nábřeží koná ročník pátý. Hlavní program se uskuteční od 10 do 17 hodin. 

„Je to multižánrová sportovní akce se třemi hlavními pilíři. Jeden tvoří turnaje v pouličních sportech jako je streetball, hokejbal nebo pouliční fotbal. Druhý dětský sportovní den, na kterém spolupracujeme s hradeckými sportovními kluby. A třetí je pak doprovodný program, ve kterém nechybí různé exhibice, vystoupení, přednášky nebo hudební produkce,“ popisuje netradiční sportovní událost v centru města Trejtnar.

Pokud se budete chtít zúčastnit jednoho ze sportovních turnajů, zaregistrovat sebe nebo svůj tým můžete na webu www.hradeckesportovnihry.cz ještě do konce dnešního dne. Na výběr máte ze sedmi sportů – streetballu, pouličného fotbalu, hokejbalu, stolního fotbálku, pétangue, fotbalu jeden na jednoho a roundnetu.

Vítek Martinec, Tomáš Kulhánek
tomas.kulhanek@salonkyhk.cz
Foto: Vítek Martinec