Úterý

21. března 2023

Nyní

12°

Zítra

17°

Svátek má

Pohlreicha jsem pro televizi objevil já, říká kuchař a herec Ivan Vodochodský

10. 5. 2022

Je vystudovaným kuchařem, který ale odmala toužil být hercem. Svůj sen si splnil v Klicperově divadle. Díky se tomu se přestěhoval do Hradce Králové, který mu k srdci přirostl natolik, že už tu žije přes třicet let. Hostem podcastu Vítka Martince byl kuchař, herec, moderátor a v současné době také producent seriálů Slunečná nebo Zoo Ivan Vodochodský!

Do Hradce Králové se Ivan Vodochodský dostal vlastně náhodou. Když absolvoval v Brně povinnou vojenskou službu, skamarádil se s herci z divadla Husa na provázku a stal se pravidelným návštěvníkem jejich představení. "Pamatuji si, že parta, která končila JAMU, šla do Hradce Králové do angažmá. A tehdy během nějakého flámu někdo řekl, ať jdu s nimi. Tak jsem napsal dopis do Klicperova divadla a oni mě vzali," vzpomíná na svůj příchod do Hradce.

Později se Ivan Vodochodský v Hradci Králové oženil a nedlouho na to se mu narodila první dcera. "To bylo v době, kdy jsem se vrátil k vaření a pracoval jsem ve vile Kristýna. Později jsem dostal nabídku starat se o divadelní klub. V tom klubu se tehdy hrálo i divadlo a mně nabídli, jestli bych nechtěl i hrát,. Tehdy tam bylo nějakých 80 míst a když přišli lidi, tak jsem je nejprve obsloužil a pak jsem zahájil představení, ve které jsem i hrál. Na konci jsem je zkasíroval a šlo se pít dál. To bylo úžasné," popisuje období v hradeckém divadelním klubu Ivan Vodochodský.

"Hráli jsme tehdy třeba Jonáše a tingtangl od pánů Suchého a Šlitra. A sám mistr Jiří Suchý se na to přijel podívat a byl nadšený. To se mi splnil další sen," říká Vodochodský. "Po představení za námi přišel a byl, tak nadšený, že nám nabídl, abychom si to představení zahráli v Semaforu. Takže mi jsme to tehdy jeli hrát na drzo do toho starého, památného Semaforu. Takže další splněný sen," vzpomíná.

O něco později prý už byl rozhodnutý s herectvím skončit a věnovat se podnikání v gastronomii. "To mi ale zase přišla nabídka z televize, takže jsem začal uvádět Prima jízdu a později Prima vařečku," vzpomíná Vodochodský na období, kdy jeho kuchařské pořady sledovaly statisíce lidí.

Ještě o mnoho let později se nakonec vrátil i do divadla. "Pro mě už to byla uzavřená kapitola, ale potom jsem dostal nabídku do muzikálu Krysař, který dělal Daniel Landa. A tak jsem se na prkna, která znamenají svět, rád vrátil," dodává Vodochodský. 

Chcete se dozvědět víc o herecké a kuchařské kariéře Ivana Vodochodského? Věděli jste, že právě on dostal na televizní obrazovky poprvé Zdeňka Pohlreicha? A víte, že Ivan Vodochodský stojí i za úspěšnými seriály televize Prima z poslední doby? To a mnohem víc se dozvíte v novém podcastu Vítka Martince s kuchařem, hercem a producentem Ivanem Vodochodským!

Vítek Martinec
redakce@salonkyhk.cz
Foto: Tomáš Kulhánek