Čtvrtek

6. října 2022

Nyní

11°

Zítra

Svátek má

Veteráni, módní přehlídka i koncerty. Stříbrňák čeká Víkend elegance

30. 5. 2022

V Hradci Králové vybudoval úspěšný Park Na Větvi a stojí také za myšlenkou vrátit na Rozárku lyžařský areál s celoročním provozem. Už o víkendu pak pořádá v kempu Stříbrný rybník unikátní akci pro celou rodinu a především pak pro milovníky automobilových veteránů s názvem Víkend elegance. Zejména třídenním srazu historických i sportovních vozů v Hradci Králové hovořil v podcastu podnikatel Petr Smola.

Petr Smola se svou láskou k automobilům rozhodně netají. Nápad uspořádat v Hradci Králové sraz veteránů prý vznikl v Itálii, kde navštívil slavnou přehlídku veteránů Concorso d’Eleganza, která se koná na břehu Komského jezera. I proto se nabízel Stříbrný rybník jako vhodná hradecká alternativa k ikonickému italskému jezeru. "Uvidíme, jak budeme úspěšní a zda budeme mít tolik ročníků jako kolegové v Itálii," říká před pilotním ročníkem Víkendu elegance jeho hlavní pořadatel. 

Intenzivní přípravy na první ročník Víkendu elegance prý začaly už zhruba před rokem. "Víkend elegance je úplně jiný, než jakákoliv jiná výstava automobilů pořádaná v Česku. Těšit se můžete na automobily ve třech základních kategoriích. Auta předválečná, auta poválečná a kategorie supersport. Nebude to ale pouze o autech. Připravené jsou módní přehlídky, zábava pro děti, letní kino nebo koncerty. Bude to opravdu zábava pro celou rodinu," zve na Stříbrný rybník Petr Smola. 

Milovníci aut se mohou těšit na opravdu luxusní exponáty. "Naší snahou je představit v Hradci opravdu raritní automobily. Některé z nich v Česku zatím nikdy vystavené nebyly. Vypíchl bych například švýcarský automobil Zedel vyrobený v roce 1912 nebo český Walter Junior SS z roku 1935, kterých se tehdy vyrobilo pouze 12 kusů," jmenuje některé z výstavních kusů Petr Smola. Chybět nebude ani raritní automobil Jaguar XK SS Lynx, který vlastnil například slavný americký herec Steve McQueen. Celkem se můžete těšit na více než dvě desítky exponátů.

Víkend elegance začíná už v pátek 3.června a potrvá až do neděle. Vstupenky na jednotlivé dny i nejvýhodnější třídenní vstupenky můžete pořídit předem prostřednictvím webových stránek www.vikendelegance.cz. Tam také najdete další podrobnosti o Víkendu elegance.

V rozhovoru hovoří Petr Smola io svých dalších hradeckých projektech. Prozrazuje novinky z Parku Na Větvi, přiznává, že projekt lyžařského areálu Na Rozárce nepostupuje tak rychle, jak si dříve představoval a zve také do letního kina v areálu Stříbrného rybníka. 

Tomáš Kulhánek
tomas.kulhanek@salonkyhk.cz