Pátek

8. prosince 2023

Nyní

-3°

Zítra

Svátek má

Za nejrůznější dobroty jsem vždy rád utrácel, říká podnikatel Petr Kupček

24. 5. 2022

Je milovníkem dobré kávy, vína a čokolády. Tyto své neřesti a lásky zároveň se mu podařilo proměnit v živobytí. Vlastní vinárnu, cukrárnu a obchod s čokoládou a dalšími pochutinami. Hostem podcastu Vítka Martince byl majitel firmy Mlsoun Petr Kupček.

“Když jsme s manželkou chtěli v něčem začít podnikat, tak to bylo v době, kdy už jsem mezi svými kamarády byl známý jako člověk, který rád utrácí peníze za nejrůznější dobroty. Takže to pak dopadlo tak, že jsme otevřeli v roce 2010 obchod s čokoládou,” vzpomíná na podnikatelské začátky Petr Kupček.

Za poznáváním vín se vydal prakticky do celého světa, kde mu víno chutnalo nejvíc? "Nejlepší víno jsem pil určitě v Itálii. Byl jsem ve Francii i Španělsku, kde jsou na tom s vínem taky skvěle, ale ta Itálie je pro mě v něčem lepší. A miluju i jí přilehlé ostrovy jako je Elba, Sardínie nebo Sicílie. To jsou krásná místa s nádhernými plážemi, skvělými lidmi a dobrou gastronomii," vypráví.

Ve své vinárně Boromeum prosazuje podle svých slov jasnou filozofii. "Ta zní: pojďme pít česká bílá vína a světová červená vína. Ve světě mají skvělé podmínky pro červené víno, zatímco tady u nás se daří lépe tomu bílému. A potom jsem ten svět zúžil na Evropu, protože Evropa je opravdu hodně zajímavá. Máme tu Moldávii, Makedonii, Arménii, Izrael, což už je možná Blízký východ. Dál je tu Bulharsko, Rumunsko, země, kde už vinaři umí dělat parádní vína. Skvělé víno najdete v Německu. A kdybyste chtěl projet celou Francii a ochutnat jejich vína, nebude vám na to jeden život stačit. Španělsko jsem už také zmiňoval," vypočítává.

To a mnohem více uslyšíte v novém podcastu Vítka Martince s degustátorem a milovníkem vína, čokolády a kávy Petrem Kupčekem.

Vítek Martinec
redakce@salonkyhk.cz
Foto: Tomáš Kulhánek