Pátek

8. prosince 2023

Nyní

-3°

Zítra

Svátek má

Prolézám i tenisovou raketou, vypráví jediný hadí muž v Česku

22. 1. 2022

Hostem dalšího podcastu hradeckých Salonek byl jediný hadí muž v Česku Ludvík Janíček Berousek. V rozhovoru s moderátorem Vítkem Martincem popisuje, jak složité bylo natrénovat tolik potřebnou ohebnost a vypráví, že ve svých vystoupeních prolézá běžnou tenisovou raketou. Letos na jaře by měl s hororovým cirkusem, kde je aktuálně v angažmá, dorazit i do Hradce Králové.

Že bude Ludvík Janíček Berousek vystupovat v cirkuse, bylo vzhledem k rodinnému zázemí tak nějak předurčené. „Děda drezuroval medvědy, babička krotila tygry, máma dělala vystoupení s obručemi, jedna sestra vystoupení na hrazdě a druhá dělá vzdušnou akrobacii. Táta byl gymnasta, takže i on měl k cirkusu blízko,“ popisuje v rozhovoru s Vítkem Martincem. Odvětví, které si nakonec pro své vystupování vybral, ale i zkušené cirkusáky možná zaskočilo. V současnosti je totiž Ludvík jediným aktivním hadím mužem v České republice.

Původně prý chtěl být žonglér, ale jak vyrůstal, přestala ho tato disciplína postupně bavit. „Ve Švýcarsku jsem se seznámil s hadím mužem z Ruska, který vystupoval v programu společně s rodiči. Zkoušel jsem ho doma napodobovat, rodiče si toho všimli, zkontaktovali ho a on mě začal trénovat. Zhruba po roce tréninků jsem s tím začal vystupovat,“ vypráví Ludvík.

Pětadvacetiletý Ludvík Janíček Berousek plánuje své umění v dalších letech ještě vylepšovat. Vystoupení hadího muže by rád předváděl ještě dalších 20 let. „Člověk si musí udržovat postavu a být v kondici. Kdybych přibral nebo nabral svaly, tenisovou raketou už bych se neprotáhl,“ vysvětluje své plány.

Vítek Martinec, Tomáš Kulhánek
redakce@salonkyhk.cz