Pondělí

30. ledna 2023

Nyní

-4°

Zítra

Svátek má

Inspirovalo mě víc kouzelníků, nejvíc mi ale dala praxe, říká David Kopecký

29. 11. 2022

S magií začal ve svých osmi letech, na rozdíl od mnoha jiných chlapců však u ní vydržel a z koníčka se postupem času stala jeho profese. Jak dlouho trvá naučit se nový trik? Co všechno potřebuje kouzelník ke své show? A je složitější vystupovat před dětmi nebo dospělými? V nejnovějším podcastu Vítka Martince odpovídá kouzelník, moderátor, tanečník a také herec Východočeského divadla v Pardubicích David Kopecký.

Kouzelnický příběh Davida Kopeckého začal stejně jako u mnoha jiných dětí. V osmi letech dostal jako dárek kouzelnický kufřík. David už ale u kouzlení zůstal. Od 15 let vystupuje pravidelně a dnes už je z něj profesionální kouzelník. “Kouzlením už se dneska živím. Ze začátku to byl koníček a dělal jsem to hlavně proto, že mě to bavilo, ale dneska už je to plnohodnotné zaměstnání. Mám svoje webovky a zastupuju se sám. To znamená, že když si mě chce někdo objednat, tak jsme v kontaktu přímo spolu,” vypráví David Kopecký. 

Inspirací mu bylo podle jeho slov hned několik kouzelníků. Nejvíce mu prý však dala praxe, díky které poznal, že si musí najít svůj vlastní styl. Jeho vystoupení je tak nejen plné kouzel, ale také zábavy. "Zjistil jsem, co mi sedí a toho se držím. Když například před dětmi blbnu a dělám ze sebe trochu kašpara, tak mi to věří víc, než kdybych se tvářil až příliš mysteriózně,” odpovídá v rozhovoru.

Když David vyráží na nějaké vystoupení, prakticky vše potřebné si vždy veze s sebou. Vystoupit tak dokáže prakticky kdekoliv. “Vozím si s sebou stolek, oponu a kufr plný nejrůznějších věci, které během představení používám. Miluju humor a práci s divákem. Snažím se, ať už je to pro dospělé a nebo pro děti, abych je vždycky dostatečně zapojil. Dělám si z nich legraci, pracuju s nimi a vlastně je to ne stand up, ale taková zábavná show s kouzly,” říká.

David Kopecký však není jenom kouzelník. Jeho velkým koníčkem je tanec, působí jako moderátor a úspěšný je také jako herec. “Na jevišti jsem poprvé stal v divadelním souboru Laik, který působí pod Východočeským divadlem Pardubice. A díky tomu jsem se dostal i do nějakých představení právě samotného Východočeského divadla. Většinou jsem tam jako tanečník, protože jsem se tanci věnoval přes 12let,” říká. 

To a mnohem více v novém podcastu Vítka Martince - tentokrát s kouzelníkem Davidem Kopeckým.

Vítek Martinec, Tomáš Kulhánek
redakce@salonkyhk.cz