Středa

7. prosince 2022

Nyní

Zítra

-1°

Svátek má

Diskotéky dnes končí výrazně později než před 20 lety, říká DJ Laaw

9. 8. 2022

Pod přezdívkou DJ Laaw hraje a moderuje už skoro 20 let. Za tu dobu už má za sebou okolo tří tisíc akcí. S mikrofonem ho můžete potkat v party klubu, na svatbě, ale taky třeba jako předskokana skupiny Mirai. Hostem podcastu Vítka Martince byl východočeský DJ a moderátor Ladislav Vaško.

“Často se mě lidi ptají, jak vzniklo umělecké jméno DJ Laaw. Odjakživa mi všichni říkali Ládík. Tak jsem říkal, že tam dát “L” s dlouhým “Á”, jenže potom mi došlo, že by to vypadalo blbě, tak, aby se to tím vyplnilo dal jsem dvě “a”. A když jsem začínal hrát, tak bylo populární dávat do názvu písmenka jako “x” nebo “w”, takže ta ty dvě “a” jsem přidal dvojité "w" jako Vaško a narážku na tu lásku a vzniklo z toho Laaw,“ vysvětluje Ladislav Vaško.

Jak se za 20 let změnila jeho práce DJ? “Hudba se vyvíjí, takže se mění i interpreti, které hraju, na druhou stranu ty zlaté hity, které mají lidi rádi, zůstávají pořad stejné. Mění se i třeba časový harmonogram, protože já si pamatuju, že dříve diskotéky začínaly před devátou a okolo jedné už byli všichni doma. Dneska je to jinak, je daleko víc kulturního vyžití, a diskotéka přichází na řadu až jako poslední, což může být někdy třeba okolo půlnoci. Končí se pak nad ránem. Třeba okolo páté,” popisuje Ladislav Vaško alias DJ Laaw.

Životní styl DJ je podle něj dost náročný. O to víc, když ho kombinujete také s prací moderátora. O víkendech se Ladislavovi stává, že hraje v klubu do pěti do rána av od 12 hodin pak moderujete svatbu. "Když, ale vím, že mě čeká takhle náročný víkend, musím si třeba dva předtím dát volno a odpočívat. No a pak přijet mít navařeno, nažehleno, jen se vysprchovat a pokračovat v další akci. Pak se to dá," upřesňuje DJ Laaw .

“Nedávno jsem předskakoval kapele Mirai v rámci jedné soukromé akce a musím říct, že je to docela alchymie. Hudbu se snažím gradovat od pomalejších skladeb až po ty rychlejší. Stejně tak se snažím lidi takzvaně rozhýbat, aby byli připraveni na hlavní koncert,” říká. Ještě více se dozvíte v novém podcastu Vítka Martince s DJ a moderátorem Ladislavem Vaškem.

Vítek Martinec