Pátek

31. března 2023

Nyní

11°

Zítra

10°

Svátek má

Dvořák k situaci na Ukrajině: Rusko je agresor. Doufám, že se stáhne

26. 2. 2022

David Dvořák, zápasník smíšených bojových umění MMA, stejně jako mnoho dalších lidí po celém světě odsoudil vpád ruských vojsk na Ukrajinu. „Agresorem je Rusko, vůbec s tím nesouhlasím,“ řekl jasně bojovník z Hradce Králové, které je členem světové elitní ligy UFC.

Útok ruské armády na sousední Ukrajinu, který je největším výpadem jednoho státu proti druhému v Evropě od druhé světové války, odsoudila řada lidí i z řad předních sportovců. Jedním z nich je také David Dvořák, úspěšný zápasník smíšených bojových umění MMA.

„Názor mám jasný, agresorem je Rusko a vůbec s tím nesouhlasím,“ prohlásil devětadvacetiletý bojovník z Hradce Králové a člen elitní světové ligy UFC, kde vyhrál tři zápasy v řadě a 26. března ho čeká další duel, soupeřem bude Brazilec Matheus Nicolau.

„Je strašné, že v dnešní době se něco takového děje, vůbec to nechápu. Popravdě nejsem politik, neznám důvody Ruska, jestli se chce vrátit k bývalému SSSR, ale mám spoustu kamarádů, kteří mají na Ukrajině rodiny, ženy, děti, babičky... Situace zasahuje velké množství lidí,“ pokračoval David Dvořák, který si přeje rychlý konec válečného konfliktu.  

„Doufám a věřím, že lidé dostanou rozum a Rusové se odtamtud stáhnou, nebo se ostatním mocnostem podaří tento konflikt zastavit, Ukrajina se zase postaví na nohy a všichni lidé budou svobodní a šťastní,“ vyjádřil své přání David Dvořák.

Celé vyjádření Davida Dvořáka k situaci na Ukrajině si poslechněte ve videorozhovoru.

 

Jiří Tůma
jiri.tuma@salonkyhk.cz
Foto: Tomáš Kulhánek