Pondělí

30. ledna 2023

Nyní

-4°

Zítra

Svátek má

Hodně mě ovlivnili Navarová nebo Nohavica, říká frontmanka kapely Goji

5. 1. 2023

Je z Valaška, ale už deset let žije v Hradci Králové. Posledních osm let je frontmankou hradecké kapely Goji. Hostem podcastu Vítka Martince byla zpěvačka, kytaristka nebo také textařka Barbora Petříčková.

Goji - červené bobule, které jsou plody kustovnice čínské stojí za názvem úspěšné východočeské hudební skupiny. „Když jsme kapelu zakládali, bylo to všechno hodně narychlo. Původně jsme měli zahrát jeden koncert a tím to mělo skončit. Organizátor koncertu se mě tehdy ptal na název, že to potřebuje co nejrychleji vědět. Já jsem zrovna jedla goji a řekla jsem si, že je to takový krátký a úderný," vypráví Bára Petříčková příhodu, která se skrývá za názvem kapely. Od té doby už uplynulo osm let a kapela stále úspěšně funguje.

Hradeckou kapelu tvoří aktuálně šest stálých členů. "Na saxofon hraje Víťa Ryška, na housle Kateřina Bílková, na kachon Filip Roček, na kytaru Jan Vlasák, na basu Lukáš Pelc a já hraju na kytaru, akordeon a flétny,” popisuje Bára Petříčková. Hudební styl kapely, který je prý směsicí více stylů, nazývá free folk.

Pokud se chcete dozvědět víc o kapele Goji, o hudebních vzorech její frontmanky nebo o psaní textů, poslechněte si celý podcast Vítka Martince se zpěvačkou Bárou Petříčkovou. 

Vítek Martinec
redakce@salonkyhk.cz