Středa

29. března 2023

Nyní

Zítra

11°

Svátek má

Úplně nejvíc se mi líbilo v Indii, vzpomíná cestovatelka Libuše Gabrielová

20. 2. 2023

Je jí 84 let. Ještě čtyři roky zpátky aktivně cestovala po světě a u toho zdárně šéfovala své cestovní agentuře. Za svůj život procestovala víc než půlku světa. Nejvíc se ale zamilovala do Indie, kde byla hned několikrát. Energická žena, která i ve svém pokročilém věku hojně cestuje, navštěvuje divadelní představení a srší jednou historkou za druhou. Hostem podcastu Vítka Martince byla cestovatelka Libuše Gabrielová.

„Je mi 84 a musím říct, že se mám dobře. Jediné co mě bolí, jsou kolena, ale to bude patrně proto, že jsem v mladí nosila minisukně,“ říká na úvod s úsměvem energická seniorka. Dlouhověkost má podle svých slov v genech. „Maminka umřela v 96 letech, dědeček dokonce v 98 letech,” vypráví Libuše Gabrielová.

Ještě před čtyřmi lety vedla svou cestovní kancelář a putovala s ní po různých koutech světa. „Vymýšlela jsem lidem co nejzajímavější zájezdy. S většími skupinami jsem také sama jezdila a dělal pro ně kompletní program. Bylo to náročné, ale mě ta práce neskutečně bavila. Měla jsem v životě kliku, že jsem dělala práci, která mě šíleně bavila. To bych přála opravdu každému,“ vzpomíná Libuše Gabrielová.

Naposledy byla podle svých slov na dovolené v Thajsku, která označuje za jednu ze svých oblíbených destinací. Úplně nejvíc se jí však líbilo v jiné asijské zemi. „Ze všech zemí se mi nejvíce líbilo v Indii, kde jsem byla třikrát. Mají tam nádherné chrámy, ze kterých jsem vždycky nadšená. Než vás tam pustí, tak zapálí tyčinku, kterou vás ovoní, abyste tam vstoupili s tou správnou energii,“ vypráví zapálená cestovatelka.

Recept na dlouhověkost Libuše Gabrielová nemá, důležité ale podle ní je, aby vás život stále bavil. „Pokud to stáří prokouknete do zdi, tak je strašně dlouhé a smutné. Dokud chcete žít s velkým Ž, tak žijte, protože to je to nejúžasnější, co člověk může,“ říká.

Poslechněte si nejnovější podcast s cestovatelkou Libuší Gabrielovou a dozvíte se toho ještě mnohem víc.

Vítek Martinec