Pondělí

21. září 2020

Nyní

21°

Zítra

19°

Svátek má

Užijte si Hradec jako správní Italové!

Salonky HK vám společně se Skútry Trojan přináší neopakovatelnou příležitost! Zapojte se do soutěže, jejíž hlavní cenou je zapůjčení Vespy na celý víkend! Stačí zodpovědět jednoduchou soutěžní otázku a můžete vyhrát!

Charismatická Vespa

Skútry Trojan a soutěž o víkend na Vespě. Užijte si Hradec jako Italové! Itálie je překrásná země s vůní moře, vína, šarmu, hudby, tance a středomořské kuchyně, která utrpěla v poslední době mnoho ztrát a patří mezi nejvíce zasažené krajiny. Naštěstí se ulice jejích měst už zase začínají plnit životem a tento ruch spojuje jedna věc - charismatická Vespa! Tento skútřík, na kterém jezdí každý správný Ital, si zamilovali lidé po celém světě! Skútr, který se stal fenoménem! Vespa má dlouholetou tradici - značku založil Enrico Piaggio a do prodeje se první skútr dostal v roce 1946.

Po druhé světové válce byla Itálie v ekonomickém propadu, a to se mimo jiné promítlo v žalostném stavu italských silnic. Enrico Piaggio, který v té době vyráběl letadla, se rozhodl začít s výrobou praktického dopravního prostředku pro běžné lidi. První design Vespy vytvořili inženýři Renzo Spolti a Vittorio Cassini. Tento prototyp je znám jako MP5 (Moto Piaggio no. 5), nebo také „Paperino“ (v překladu „káčátko“). Enrico Piaggio nebyl spokojen, a tak byl vytvořen nový návrh inženýrem Corradino D‘Ascanio. Tak vznikl model MP6. Říká se, že když jej poprvé uviděl Piaggio, nadšeně vykřikl: „Sembra una vespa!“ (v překladu - podobá se vose!). Díky tomu dostala Vespa své jméno a vznikl skútr, jehož tradice se promítá až do dneška.

Skútry u nás nabývají na popularitě, díky nižším pořizovacím a provozním nákladům, praktičnosti, snadnému parkování ve městě a rychlejšímu pohybu v dopravě. Malé skútry do 50 ccm (s konstrukční rychlostí do 45 km/h) lze řídit již od 15 let (skupina AM) a majitelé řidičského průkazu B mohou tyto skútry řídit automaticky.

Skútry Trojan

Společnost Skútry Trojan je specialista právě na skútry Vespa a Piaggio. Vybrat si zde můžete ze široké nabídky modelů a Vespa se tak může stát snadno vaším společníkem na cesty nejen po městě, ale i mimo něj! Proto neváhejte a prohlédněte si jejich nabídku. Kromě prodeje těchto italských strojů nabízí také záruční i pozáruční servis. Navštívit můžete salon také osobně, kde vám specialisté pomohou s výběrem toho správného modelu!

Prodejnu naleznete na ulici Brněnská 183/75, Hradec Králové. Otevřeno je každý všední den od 9:00 do 17:00 a v sobotu od 10:00 do 13:00. Více informací na www.skutry-hradec.cz.

 

Co v překladu znamená Vespa?