Pondělí

28. listopadu 2022

Nyní

Zítra

Svátek má

Dvořák jde do boje. Chce čtvrtou výhru. V cestě stojí Brazilec Nicolau

25. 3. 2022

page.Name
Zápasník MMA David Dvořák dnes nastoupí v americkém Columbusu ke svému čtvrtému souboji v UFC, elitní světové lize. Soupeřem mu bude Brazilec Matheus Nicolau. „Cítím se skvěle," hlásí ze zámoří devětadvacetiletý bojovník z Hradce Králové. Když vyhraje, stejně jako se mu to podařilo v předchozích třech případech, poskočí v žebříčku blízko TOP 5. Motivace jako hrom.

Téměř po roce nastoupí do dalšího zápasu v UFC zápasník smíšených bojových umění MMA David Dvořák. Devětadvacetiletý bojovník z Hradce Králové vyzve ve svém čtvrtém zápase v nejlepší světové organizaci stejně starého Brazilce Matheuse Nicolaua. Duel v muší váze se uskuteční v sobotu v Columbusu. V případě vítězství se Hrobník, jak se českému fighterovi přezdívá, posune v žebříčku k páté pozici.

Předchozí tři zápasy v UFC David Dvořák vyhrál, naposledy loni v květnu porazil v Las Vegas Kolumbijce Ronderose, tentokrát bude zápasit v Columbusu. Brazilec Matheus Nicolau bude zatím nejtěžším soupeřem.

„Je to velice šikovný bojovník, je komplexní, umí bojovat v postoji i na zemi. Pro mě je to největší zápas dosavadní kariéry. Pro mě obrovská výzva a moc se na to těším,“ řekl před odletem do Ameriky devětadvacetiletý zápasník z Hradce Králové.

Turnaj UFC v americkém Columbusu začíná v sobotu v 21 hodin. Zápas Dvořák vs. Nicolau by měl přijít na řadu v 21.30 (vysílá stanice Premier Sport 1).

Výhra přiblíží pozice TOP 5

Do zámoří Hrobník, jak se Dvořákovi v kleci přezdívá, odcestoval už 7. března, aby se na svůj čtvrtý zápas pečlivě připravil. Spolu s ním vyrazili trenéři Jan Maršálek a Jan Stach, třetí kouč Patrik Kincl, čerstvý šampion střední váhy v česko-slovenské organizaci Oktagon, dorazil na konci minulého týdne.

V Columbusu Dvořák ladil formu v Ronin Training Centeru. „Vesměs se tu nic neděje. Každý den je stejný. Ráno vstát, jít na trénink, jdeme na oběd, odpočineme, trénink, pak jdeme na nákup. Takhle tu teď fungujeme. Nic moc se tu neděje, prostě jen tréninky,“ popisoval hradecký zápasník poslední dny před zápasem.

Zápasy Davida Dvořáka v UFC

  • 22. května 2021: UFC Fight Night 188, Las Vegas (USA):
    Juancamilo Ronderos (Kolumbie), Dvořák vyhrál v 1. kole škrcením (Rear-Naked Choke)
  • 19. září 2020: UFC Fight Night 178, Las Vegas (USA):
    Jordan Espinosa (USA), Dvořák vyhrál na body
  • 14. března 2020: UFC Fight Night 170, Brasilia (Brazílie):
    Bruno Silva (Brazílie), Dvořák vyhrál na body

V tomhle duchu příprava Dvořákovi vyhovuje, může být v klidu. Zápas bude pro něj hodně důležitý, protože Nicolau je v žebříčku UFC na sedmém místě, český bojovník uzavírá elitní desítku. A kdyby vyhrál, poskočí v pořadí nahoru.

„Posunul bych se blízko k TOP 5, třeba šestka, sedmička, osmička,“ přiblížil David Dvořák, který celkem v MMA vyhrál 16 zápasů v řadě. Naposledy prohrál před deseti lety.

Brazilec Nicolau absolvoval 20 zápasů s bilancí 17 výher, 1 remízy a 2 proher. Rodák z Belo Horizonte zápasil v UFC už osmkrát, přičemž prohrál pouze jednou, a to s Dustinem Ortizem. Naposledy porazil v kleci známého Američana Tima Elliotta.

„Příprava v Americe šla skvěle, všechno se dařilo, jak mělo. Všichni vždycky říkají, že jsou zrovna v nejlepší formě, ale u mě to tak opravdu je," netají se Dvořák.

Trenéry rány pěkně bolely

V Americe si Dvořák našel čas na zpestření pobytu. V Columbusu česká výprava vyrazila do místní ZOO, navštívila také hokejový zápas NHL mezi domácími Blue Jackets s Jakubem Voráčkem v sestavě a St. Louis Blues. Právě v Nationwide Areně, kde se utkání hrálo, bude hradecký zápasník bojovat.

„Bylo dobré halu vidět. Alespoň jsem si dal do hlavy obrázek, jak to tam vypadá. Na psychiku to je dobré,“ uvedl Dvořák, který rovněž vyzkoušel indiánský saunový ceremoniál.

Právě sauna byla jedna z věcí, s jejíž pomocí David Dvořák upravoval váhu na potřebná čísla, v muší váze se musí vejít do limitu 56,7 kilogramu. „Cítím se skvěle. Váha mi neuvěřitelné padala,“ pochvaloval si Dvořák.

Také v kleci člen elitní světové třídy prokazoval formu. Na vlastní kůži to poznali i trenéři, s nimiž šel do sparingu. „My bychom mohli soutěžit v tom, kdo od Davida dostal více úderů. Teda mohli bychom, kdybychom to dokázali spočítat. Pěkně to bolí,” přiznal s úsměvem Patrik Kincl.

„Jak se blíží zápas, tak se u Davida pozná, že se mění jeho mindset a nastavení. Je nastartovaný a má velké nasazení do všech pohybů. Chce být precizní a občas ne každý úder člověk zvládne zastavit tak, jak by chtěl,” doplnil na tiskové konferenci ze zámoří Jan Stach, jenž Dvořáka připravuje hlavně v boji na zemi.

Teď už jakékoliv zkoušení končí. Pojede se naostro. Hradecký zápasník je přesvědčen, že svoji formu zúročí. „Diváci se můžou na zápas těšit. Myslím si, že si ho užijou. Minimálně já si to užiju. Bude to skvělá podívaná s vítězným koncem,“ pozval fanoušky na duel David Dvořák.

 

Podívejte se na video, jak David Dvořák absolvoval rituál v indiánské sauně:

 

Video při vážení Davida Dvořáka před zápasem v Columbusu:

 

Jiří Tůma
jiri.tuma@salonkyhk.cz
Foto: Jan Rajnoha, Facebook Davida Dvořáka