14°

Cyklisté po roce sjížděli po Gočárových schodech

28. 9. 2021

Cyklisté po roce sjížděli po Gočárových schodech 11 snímků
Tradiční cyklistický závod v centru města má za sebou další úspěšný ročník. Závod nazvaný Gočárovy schody nabízí cyklistům každý rok speciální trať, která vede přes Velké náměstí a závodníci se musí vypořádat i se sjezdy ze schodů. Letos se na trať vrhlo hned několik desítek cyklistů v různých věkových a výkonnostních kategoriích.

Jednou ze speciálních kategorií byla 1+1, která kombinuje zkušenosti elitního závodníka a dítěte. ,,Po cestě je mým úkolem svého parťáka koučovat. Říkat mu, kdy má přidat, pomoct mu i motivačně a případně ho někde postrčit,'' popisuje jízdu elitní účastnice Karolína Bergerová. ,,S naším výkonem jsem spokojená. Já jsem dojela na nějakém čtvrtém místě a můj mladší kolega přede mnou. Vůbec jsem nečekala, že to bude takhle rychlé. Trochu jsem doufala, že k sobě dostanu někoho pomalejšího, ale bylo to super,'' usmívá se Karolína.

Závodníkům dávaly zabrat především nájezdy a sjezdy ze schodů, jelikož se tam většinou sešlo několik cyklistů na jednom místě. Vše se ale obešlo bez velkých pádů a komplikací.

Jako vrchol dne nastoupili na startovní čáru elitní cyklisté, na které čekalo celkem sedm kol. V mužské kategorii se nejlépe umístil Tomáš Ševců s časem 38 minut a 57 vteřin. Ženskou kategorii ovládla právě Karolína Bergerová, která Salonkám ještě před startem prozradila, že byla unavená už po dvou kolech v kategorii 1+1. Svých sedm kol mezi elitními profesionálkami zvládla za 43 minut a 57 vteřin a prvenství si tak odvezla s sebou do Dvora Králové nad Labem.