Středa

29. března 2023

Nyní

Zítra

10°

Svátek má

Fotbalové Votroky, nováčka v první fotbalové lize, povede trenér Koubek

1. 6. 2021

page.Name
Jak už jsme čtenáře informovali na trenérské lavičce fotbalového klubu FC Hradec Králové dochází ke změně. Novým trenérem Votroků se stal Miroslav Koubek. Devětašedesátiletý kouč nahradil na lavičce prvoligového nováčka Zdenka Frťalu, který po postupu skončil z rodinných důvodů.

Koubek s k trénování vrací po více než čtyřech letech. Naposledy vedl Bohemians 1905, kde skončil v dubnu 2017. Bývalý brankář v minulosti získal mistrovský titul s Plzní, koučoval také Slavii, Mladou Boleslav, Ostravu a Kladno. Působil i v roli asistenta u české reprezentace. Koubkovými asistenty v Hradci budou Stanislav Hejkal a Adrian Rolko.

Do nejvyšší soutěže vstoupí Votroci pod vedením protřelého trenéra, který má v životopisu mimo jiné mistrovský titul nebo působení v roli asistenta u prvního mužstva reprezentace. Na začátku přípravy na novou sezonu se mužstva ujme devětašedesátiletý Miroslav Koubek. „Hledali jsme zkušeného trenéra, který má za sebou velké zápasy i těžká období. U Miroslava Koubka je dobrý předpoklad, že ustojí neobvyklou situaci, v níž přebírá mužstvo, které právě postoupilo,“ vysvětluje proces výběru kouče sportovní ředitel Jiří Sabou. „Při několika osobních pohovorech jsem z něj cítil velkou energii a to, že ví, co mužstvo potřebuje, aby bylo v nejvyšší soutěži konkurenceschopné,“ dodává.

Miroslav Koubek je rodákem z Prahy, během své hráčské kariéry působil mimo jiné v Kladně a čtyři sezony i ve Spartě. Během své bohaté trenérské kariéry vybojoval dvakrát postup do nejvyšší soutěže (s Kladnem a Čáslaví), vedl například Slavii, Mladou Boleslav nebo Baník Ostrava, s Viktorií Plzeň získal titul. Vyzkoušel si i exotické angažmá v Číně, kde působil jako asistent v Tianjinu Teda, a ve stejné roli také naposledy pomáhal Karlu Jarolímovi u reprezentačního áčka.

U prvního týmu Votroků bude mít Miroslav Koubek dva asistenty. Jedním bude jedenapadesátiletý Stanislav Hejkal, který v této pozici působil v Kladně, Teplicích a dva roky i ve Spartě. Do loňského podzimu byl hlavním trenérem FK Teplice, po devátém kole byl odvolán, když se severočeský klub ocitl na patnáctém místě v tabulce. Na stejné příčce Skláři minulý víkend soutěž zakončili.

Druhý asistent je pro fanoušky Votroků velmi dobrý známý – po vypršení smlouvy v Mladé Boleslavi (30. června) se k realizačnímu týmu připojí dvaačtyřicetiletý Adrian Rolko, hradecký odchovanec a kapitán, který po skončení aktivní kariéry trénoval v Hradci mladší dorost a později v Mladé Boleslavi působil jako asistent trenéra. „Věřím, že se nám podařilo dát dohromady silný realizační tým. Je v něm zkušenost Miroslava Koubka, Standa Hejkal je vyhlášený svými analýzami a taktickou přípravou a Adri Rolko je hradecký patriot, který nasbíral bohaté zkušenosti s ligou jako hráč i za posledních tři a půl roku jako asistent v Mladé Boleslavi,“ vypočítává Sabou.

V realizačním týmu nadále pokračují trenér brankářů Tomáš Poštulka a kondiční kouč Matěj Rajnoch.

(hyš-mp)
Foto: FC Hradec Králové