Pondělí

27. května 2024

Nyní

22°

Zítra

17°

Svátek má

Votroci jsou zpátky v tréninku. Ode dneška pod vedením Miroslava Koubka

17. 6. 2021

page.Name
Fotbalistům FC Hradec Králové skončila sedmnáctidenní dovolená a vrací se zpátky na hřiště. Přípravu zahájili pod vedením nového trenéra Miroslava Koubka, který prvoligové nováčky povede společně s asistenty Stanislavem Hejkalem a Adrianem Rolkem. K týmu se dnes poprvé připojila nová posila, kterou je Štěpán Harazim.

Miroslav Koubek se po čtyřleté pauze vrací zpátky na klubovou scénu. Za sebou má bohaté portfolio prvoligových klubů v čele například se Slávií nebo Mladou Boleslaví. A teď povede v nejvyšší soutěži hradecké Votroky. ,,Já se na to pochopitelně těším. Ani jsem s tím nepočítal, že ještě někdy půjdu do akce, takže mě samozřejmě nabídka Hradce velice mile překvapila,'' říká trenér, který dnes na rozpálené sluníčko vyhnal své nové svěřence, aby si otestoval, jak na tom jsou po fyzické stránce. 

Miroslav Koubek přebírá pomyslné žezlo po Zdenku Frťalovi, který FC Hradec Králové opustil po tom, co jej dovedl do první ligy. ,,Je vidět, že Zdenko tady odvedl velice dobrou práci a přebírám dobře připravené a organizované družstvo. Musím jen smeknout nad tou prací, která se tu vykonala, ať už se jedná o trenéra nebo jeho pomocníky.''

Do nové sezóny se k týmu přidal i obránce Štěpán Harazim, který do Hradce míří ze sestupující Opavy. Harazim v červenci oslaví jedenadvacáté narozeniny a na svém kontě má čtyřiadvacet zápasů v nejvyšší soutěži. V prosinci si připsal svůj první ligový gól do sítě Mladé Boleslavi a dnes se přidal ke svému novému týmu. ,,První trénink byl fajn. Moc jsem se těšil na to, až to začne. Velkou motivací je pro mě možnost hrát další rok první ligu  a doufám, že budeme úspěšní jako tým,'' říká Štěpán Harazim a dodává, že ideální scénář by podle něho bylo získat body hned ze začátku sezóny a udržet se na středu tabulky. 

V přípravě čeká fotbalisty pět testovacích zápasů a soustředění v Písku. První duel sehrají už 26. června a to proti Bohemians Praha 1905.

 

Tereza Karanská
tereza@salonkyhk.cz