Čtvrtek

25. července 2024

Nyní

24°

Zítra

27°

Svátek má

Do branky Votroků přichází Vilém Fendrich, podepsal roční smlouvu

8. 7. 2021

page.Name
Partu hradeckých brankářů vyztuží v nadcházející sezoně nová tvář. Po vypršení smlouvy v Opavě a čtrnácti dnech mezi Votroky podepsal v Hradci roční kontrakt Vilém Fendrich.

Do přípravy Votroků se zapojil před necelými čtrnácti dny, absolvoval s nimi soustředění v Písku, nyní Vilém Fendrich podepsal Pod Lízátky roční smlouvu. „Michala Reichla bohužel zatím nepustí do tréninku zdravotní problémy, na to jsme museli reagovat. Proto jsme přivedli brankáře, který má ligové zkušenosti, z Opavy přichází jako volný hráč,“ vysvětluje sportovní ředitel Jiří Sabou.

Fendrich je odchovancem Jablonce, kde ho poprvé do A týmu vytáhl trenér Václav Kotal. Prošel mimo jiné Ústím nad Labem, Varnsdorfem, Vlašimí, v posledních třech sezonách si vybudoval pevnou pozici mezi tyčemi v Opavě. V dresu Slezanů odchytal 61 zápasů v nejvyšší soutěži. V dosavadním průběhu letní přípravy odchytal jeden poločas proti Bohemians a jeden proti Písku.

V Hradci se připojuje k Patriku Vízkovi, Jakubu Brátovi a momentálně zdravotně indisponovanému Michalu Reichlovi. Ondřej Mach by měl zamířit sbírat zkušenosti na hostování.

(hyš-mp)
hynek@salonkyhk.cz
Foto: FC Hradec Králové