Pátek

31. března 2023

Nyní

12°

Zítra

11°

Svátek má

Jsme umínění optimisté, říká trenér FC Hradec Králové Miroslav Koubek před startem sezóny

20. 7. 2021

page.Name
A-tým FC Hradec Králové čeká vstup do první ligy. V sobotu se postaví na hřiště proti týmu Bohemians Praha 1905. Mužstvo má za sebou přípravu, soustředění a teď už jen ladí taktickou přípravu. První zápas začne v sobotu 24. července od 16 hodin v Mladé Boleslavi. Vedení klubu chystá pro majitele permanentek vypravit dotovanou autobusovou dopravu. Informace najdete na webových stránkách FC Hradec Králové.

,,Příprava trvala dohromady pět týdnů a tento poslední týden je takový vylaďovací. Je to spíše o taktice a o snížení zátěži. Předminulý týden byl ještě poměrně náročnější se dvěma zápasy a vydatným herním tréninkem,'' shrnuje konečnou fázi přípravy hlavní trenér Miroslav Koubek. O ambicích v první lize má Koubek také jasno - tým byl měl hrát důstojnou roli a nemít v hlavě jen to, že se chce zachránit. ,,Nechci, abychom měli v hlavě jen to, že se chceme zachránit a na víc nemáme. Chceme být více ambiciózní a hrát dobrý fotbal. Pokud nám toto půjde, tak se nemusíme spokojit s prostým cílem záchrany. Jsme umínění optimisté.''

K němu se v tomto názoru přidává i kapitán týmu Adam Vlkanova. ,,Já souhlasím s tím, co říkal trenér, že nechce hrát jen o to, abychom se udrželi. Já tohle nemám moc rád, vždy chci nejvyšší cíle, takže proč nehrát v první polovině tabulky. Chceme být co nejvýše a nahrát co nejvíce bodů.''

zdroj: archiv FC Hradec Králové

K týmu se do nové sezóny přidalo i několik posil, které se k němu připojily už v přípravných zápasech. ,,Nějaké doplnění muselo přijít, takže k nám přišel Vilém Fendrich, Štěpán Harazim, Kuba Klíma, Kuba Rezek a Filip Kubala. Jsou to všechno hráči, které jsme chtěli. Mají za sebou ligové zkušenosti a týmu určitě pomohou. Věříme, že to, co jsme si od nich slibovali, tak nám přinesou,'' komentuje změny sportovní ředitel Jiří Sabou. 

Mužstvo bude hrát své domácí zápasy v azylu v Mladé Boleslavi, dokud se nepostaví nový stadion v jejich domovině. Vedení klubu ale zařizuje pro majitele permanentek dotovanou autobusovou dopravu na každý domácí zápas. Pokud budete mít zájem, je potřeba splnit několik podmínek. Jaké to jsou, se dozvíte na webových stránkách FC Hradec Králové. 

 

Tereza Karanská
tereza@salonkyhk.cz