Čtvrtek

29. července 2021

Nyní

22°

Zítra

22°

Svátek má

Kromě postupu do první ligy další triumf, Votroci mají trenéra i hráče sezony

28. 5. 2021

page.Name
Ligová fotbalová asociace na konci sezony už tradičně vyhlašuje výsledky individuálních anket. V nich se v tomto ročníku naplno projevilo, kdo celou soutěž ovládl. Hradečté Votroci nejen zvítězili ve Fortuna: Národní lize a postoupili do nejvyšší soutěže, ale kromě toho dosáhli dalšího triumfu. Trenérem sezony se totiž stal Zdenko Frťala a hráčem sezony Pavel Dvořák.

V celosezonních anketách ve Fortuna: Národní lize hlasují tradičně trenéři a kapitáni všech týmů, a ti tentokrát v obou kategoriích zvolili za vítěze Votroky. Nejlepším trenérem sezony se stal Zdenko Frťala, který porazil celkem jednoznačně prostějovského Pavla Šustra a líšeňského Milana Valachoviče. „Možná to je klišé, ale hráčům pořád říkám, že oni nás dělají jako kouče. Je to pro mě cenné v tom, že to vychází z hlasování všech trenérů a kapitánů ve druhé lize. Vážím si toho,“ usmívá se Frťala.

Anketu o Hráče sezony opanoval Pavel Dvořák, kterému kromě stabilních výkonů pomohlo i střelecky vydařené jaro. Kolo před koncem soutěže je s devíti trefami nejlepším kanonýrem Votroků. Jen o jeden bod méně v hlasování dostal líšeňský Jaroslav Málek, na třetím místě skončil chrudimský Ladislav Mužík. „Vážím si toho, nečekal jsem to. Kdyby mi to někdo řekl před dvěma měsíci, nevěřil bych. Pomohlo mi asi to, že se mi dařilo v posledních, rozhodujících zápasech. A samozřejmě musím zmínit kluky, kteří mi připravovali šance – bez nich bych ocenění nedostal,“ chválí spoluhráče Dvořák.

(hyš-mp)
hynek@salonkyhk.cz
Foto: FC Hradec Králové