Středa

8. února 2023

Nyní

Zítra

Svátek má

Fotbalista a youtuber Mejdr bude pokračovat v Hradci

1. 12. 2021

page.Name
S fotbalovým Hradcem Králové prodloužil smlouvu Jan Mejdr. Šestadvacetiletý krajní obránce, který patří k členům základní sestavy prvoligového celku, podepsal nový kontrakt do léta 2024. Odchovanec pražské Sparty je zajímavý i svou činností mimo trávník - je úspěšný a sledovaný youtuber, na internetovém serveru vystupuje pod přezdívkou Magician.

Fotbalista Jan Mejdr přišel do Hradce Králové v zimě 2020 ze Sokolova a hned si vydobyl místo v základní sestavě, podmanil si post pravého krajního obránce. „Jsem rád, že se mé výkony tady v Hradci líbí a můžu pokračovat v tom, co mě baví,“ prohlásil Mejdr, který s fotbalem začínal v pražské Spartě, za kterou hrál i jeho otec Pavel.

„Přišel jako málo známý hráč a udělal velký progres. Patří k důležitým členům týmu, má výborný charakter a je pracovitý. Proto jsme rádi, že jsme se dohodli na prodloužení,“ uvedl za klub sportovní ředitel Jiří Sabou. Nová smlouva s Janem Mejdrem má platnost do června 2024.

Šestadvacetiletý fotbalista, který dříve působil i v Dukle Praha, odehrál v letošní sezoně v nejvyšší soutěži 15 zápasů, v nichž si připsal tři gólové asistence, na první ligovou trefu zatím čeká.

Jan Mejdr je úspěšný i mimo fotbalový trávník. Točí příspěvky na YouTube a je v tom velmi úspěšný. Na internetovém serveru, kde vystupuje pod přezdívkou Magician (Kouzelník), má sto tisíc odběratelů. Jeho videa jsou ještě sledovanější.

„Pořád je to koníček. Díky sledovanosti a rostoucím číslům si někdo myslí, že už z toho je něco víc, ale tak to není. Samozřejmě bonus je, že práce, kterou jsem dříve dělal pro zábavu bez finančního ohodnocení, se mi teď vrací, ať už formou nějaké spolupráce nebo určitého zisku,“ řekl ke své druhé činnosti youtubera.  

V minulém ročníku se podílel na postupu do ligy. A úspěšný rok Votroků dokonce zmapoval. Letos v létě přišel se svým dosud největším dílem – hodinovým dokumentem s názvem Cesta za Titulem, kde osobitým způsobem mapuje úspěšnou jízdu Votroků, která vyústila návratem mezi elitu.

„Líbí se mi, že jsou hezky vidět naše pády a krušné chvíle, kterými jsme si museli jako tým projít. Kdybychom soutěž projeli bez proher i remíz a jen všechno vyhrávali, tak by to video bylo o ničem. Pochybnosti a překážky jsme museli překonávat. O tom to také je,“ povídal letos v létě Jan Mejdr.

Materiály a záběry pro svůj film sbíral celý rok. „Co se týká kvality, tak si myslím, že jsem natočil už lepší videa, ale tady si myslím, že byla nejdůležitější ta myšlenka, protože kdyby se to nepovedlo a my do ligy nepostoupili, i když já jsem věděl, že se to povede, tak všechny materiály jsou k ničemu,“ dodal Jan Mejdr.

Nyní by rád přidal s Hradcem další úspěch i v nejvyšší soutěži. Týmu se zatím daří náramně.

Na dokument Jana Mejdra o postupu fotbalistů Hradce - Cesta za Titulem - se podívejte zde:

Jiří Tůma
jiri.tuma@salonkyhk.cz
Foto: Luboš Lorinc/fchk.cz, Lubomír Douděra