Pátek

29. září 2023

Nyní

18°

Zítra

17°

Svátek má

Seun Egbewole, fotbalové křídlo z Nigérie, posílí řady Votroků

16. 2. 2021

page.Name
V Hradci Králové na přelomu ledna a února zaujal na testech natolik, že si zasloužil smlouvu. Řeč je o devatenáctiletém křídelním hráči Seunovi Egbewole z Nigérie, který v jarní části sezóny posílí hradecké fotbalové Votroky. Nejnovější, dopředu avizovaná nová tvář v dresu FC Hradec Králové, přichází na hostování s opcí na další působení v klubu.

„Seun je dlouhodobě sledovaný hráč z akademie v Lagosu a dostal se k nám na doporučení agentury,“ přibližuje okolnosti jeho příchodu sportovní ředitel Jiří Sabou. Hradecký klub bere v úvahu, že je poprvé mimo Nigérii. „Poprvé v životě letěl, poprvé viděl sníh. I tak v něm vidíme potenciál. Stejně jako Miloš Vučić přichází zdarma,“ uvedl ředitel.

Poté, co se podařilo vyřešit veškerou administrativu s nigerijskou stranou, představuje se tedy Egbewole mezi Votroky. Přichází jako hráč, který může být prospěšný hned, ale hlavně v budoucnosti. Jak řekl hlavní trenér Zdenko Frťala, prošel akademií a je vidět, že si s míčem tyká. „Je v něčem rozdílový, v soubojích jeden na jednoho excelentní. Pokud jde o taktiku a sehranost, tam jsou ještě rezervy. Věřím ale, že by mohl být pro soupeře neznámou a pro nás přínosem,“ prozradil o nové tváři trenér.

Na hřišti se Egbewole může znovu ukázat už ve středu, kdy Votroci v přípravném zápase hostí rezervu Sparty. Utkání lze sledovat prostřednictvím živého komentáře na fanouškovském Radiu Gunny ZDE.

(hyš-mp)
hynek@salonkyhk.cz
Foto: FC Hradec Králové