Pátek

23. února 2024

Nyní

Zítra

Svátek má

Votroci získali oporu mezi tři tyče, brankáře Michala Reichla z Olomouce

9. 2. 2021

page.Name
Poslední den přestupového období se Votrokům povedlo získat posilu do brány. Ze Sigmy Olomouc přichází osmadvacetiletý Michal Reichl, který v Hradci Králové podepsal smlouvu na tři roky.

Brankářskou partu Pod Lízátky posiluje osmadvacetiletý odchovanec Sigmy Olomouc. Brankář, který kromě jedné sezony ve Valašském Meziříčí strávil celou dosavadní kariéru na Andrově stadionu, podepsal v FC Hradec Králové smlouvu do prosince 2023. „Michal má jako gólman něco za sebou, v Olomouci se dvakrát podílel na postupu do první ligy. Má tedy zkušenosti, které se nám na jaře budou hodit,“ říká sportovní ředitel Jiří Sabou.

Podle něj se v zimní přípravě Patrik Vízek i Radim Ottmar potýkali nebo potýkají se zdravotními problémy. „Vzhledem k tomu, že přestupové období končí měsíc před startem jara, museli jsme reagovat teď. Nechtěl jsem si pozdě vyčítat, že jsme něco podcenili. Věříme, že Michal mezi tyčemi zvýší konkurenci a popere se o místo jedničky,“ dodal.

Reichl plnil v Olomouci v posledních letech převážně roli dvojky za veteránem Milošem Buchtou nebo členem reprezentačního kádru Alešem Mandousem. V sezoně 2014/2015 jako jednička vychytal Sigmě postup do nejvyšší soutěže, v ní se nejvýrazněji prosadil v minulém ročníku 2019/2020, kdy odchytal třináct zápasů.

(mp)
hynek@salonkyhk.cz
Foto: FC Hradec Králové