Sobota

1. října 2022

Nyní

Zítra

Svátek má

Regionální fotbalová akademie otevřela dveře talentovaným mladým fotbalistům

2. 9. 2021

Regionální fotbalová akademie otevřela dveře talentovaným mladým fotbalistům 21 snímků
Na mapu středisek, kde mají být vychováváni nejtalentovanější fotbalisté v každém kraji, dnes přibylo další. Regionální fotbalovou akademii v Hradci Králové otevřeli druhý den nového školního roku zástupci FAČR, města a kraje na Základní školy (ZŠ) Sever.

Před nejtalentovanějšími mladými fotbalisty z Královéhradeckého kraje se otevřely nové možnosti. Na ZŠ Sever zahájili představitelé FAČR, kraje a města provoz Regionální fotbalové akademie. „Dlouhodobě jsme se zavázali dostat regionálku do každého kraje, dnes se nám to daří v Hradci. Mám z toho radost, protože Hradec vždycky měl dobrou mládež. Věřím, že na to navážeme a že další kraj bude fungovat všemi ostatními akademiemi,“ prohlásil Karel Poborský, vedoucí Úseku RFA FAČR.

Podle generálního manažera FC Hradec Králové Richarda Jukla akademie bude přínosem pro fotbalisty z celého kraje. „Jsme velmi rádi, že se podařilo dotáhnout do konce snahu o její otevření. Velký dík za to patří Fotbalové asociaci, městu i kraji,“ usmíval se generální manažer.

Oficiální část zakončil ukázkový trénink, při kterém frekventanti akademie předvedli něco z možností, které jim budou k dispozici. „Akademie splnila všechny požadavky. Máme internát, zajištěnou stravu, velice kvalitní realizační tým. Ředitel školy nám vyšel maximálně vstříc, sportoviště i zázemí v rámci školy jsou na vynikající úrovni,“ ocenil podmínky v hradecké akademii Poborský.

(hyš-mp)
hynek@salonkyhk.cz
Foto: FC Hradec Králové