Neděle

21. dubna 2024

Nyní

Zítra

Svátek má

Regionální fotbalová akademie otevřela dveře talentovaným mladým fotbalistům

2. 9. 2021

Regionální fotbalová akademie otevřela dveře talentovaným mladým fotbalistům 0 snímků
Na mapu středisek, kde mají být vychováváni nejtalentovanější fotbalisté v každém kraji, dnes přibylo další. Regionální fotbalovou akademii v Hradci Králové otevřeli druhý den nového školního roku zástupci FAČR, města a kraje na Základní školy (ZŠ) Sever.

Před nejtalentovanějšími mladými fotbalisty z Královéhradeckého kraje se otevřely nové možnosti. Na ZŠ Sever zahájili představitelé FAČR, kraje a města provoz Regionální fotbalové akademie. „Dlouhodobě jsme se zavázali dostat regionálku do každého kraje, dnes se nám to daří v Hradci. Mám z toho radost, protože Hradec vždycky měl dobrou mládež. Věřím, že na to navážeme a že další kraj bude fungovat všemi ostatními akademiemi,“ prohlásil Karel Poborský, vedoucí Úseku RFA FAČR.

Podle generálního manažera FC Hradec Králové Richarda Jukla akademie bude přínosem pro fotbalisty z celého kraje. „Jsme velmi rádi, že se podařilo dotáhnout do konce snahu o její otevření. Velký dík za to patří Fotbalové asociaci, městu i kraji,“ usmíval se generální manažer.

Oficiální část zakončil ukázkový trénink, při kterém frekventanti akademie předvedli něco z možností, které jim budou k dispozici. „Akademie splnila všechny požadavky. Máme internát, zajištěnou stravu, velice kvalitní realizační tým. Ředitel školy nám vyšel maximálně vstříc, sportoviště i zázemí v rámci školy jsou na vynikající úrovni,“ ocenil podmínky v hradecké akademii Poborský.

(hyš-mp)
hynek@salonkyhk.cz
Foto: FC Hradec Králové