Čtvrtek

7. prosince 2023

Nyní

Zítra

Svátek má

Chicago a Philadelphia mezi zájemci o Vlkanovu. Zaplatí tučné odstupné?

24. 6. 2022

page.Name
V týdnu se Adam Vlkanova, kapitán fotbalistů Hradce Králové, vyjádřil, že je o něho zájem v zámoří. Nyní vešlo ve známost, o které americké kluby se jedná. Mezi zájemci jsou prý Philadelphia Union a Chicago Fire, kde dříve působil jiný exhradecký hráč Luboš Kubík. Vedení Votroků však za svůj klenot požaduje vysoké odstupné.

Situace ohledně možného odchodu Adama Vlkanovy z fotbalového Hradce Králové nabírá úplně nový rozměr. Kapitán Votroků v týdnu v rozhovoru pro Salonky přiznal, že je v kontaktu s kluby ze zámořské Major League Soccer (MLS). Podle informací serveru iSport jsou zájemci Chicago Fire a Philadelphia Union.

Vlkanova dal v Hradci jasně najevo, že chce odejít, a to už teď v létě. „Rád bych se posunul výš. Navíc už nejsem nejmladší a musím myslet i na finanční stránku. Pokud to nedopadne, tak mi nic jiného nezbývá než tu zůstat," uvedl Vlkanova.

Votroci pochopitelně nechtějí o svého nejproduktivnějšího hráče uplynulé sezony, v níž osmi góly a stejným počtem asistencí pomohl k výbornému šestému místu, přijít. Anebo za sedmadvacetiletého útočníka chtějí co největší odstupné.

Čtěte také: Vlkanova má nabídku i z USA. Rád bych odešel, netají se hradecký kapitán

 

Po sezoně pražská Slavia nabízela 7 milionů a nigerijského útočníka Ubonga Mosese Ekpaie k tomu. Kluby se však nedohodly, i když „sešívaní" prý byli ochotni dva až tři miliony přihodit. Vedení hradeckého klubu požadovalo větší odstupné, údajně o pět milionů.

„Bohužel se hodně řeší můj věk. Přitom se pořád říká, že od 27 let jsou to nejlepší fotbalová léta. Člověk není starej, ale doba se změnila a všichni na to koukají jinak. Částky se také celkově zvedly a jen tak někdo to zaplatit nemůže,“ posteskl si Vlkanova.

Hradečtí však výši odstupného za svůj klenot ještě zvedli. Podle informace serveru iSport požadují po amerických zájemcích milion eur, tedy 25 milionů korun. „Uvidíme, co přijde. Každému v klubu jsem řekl, že chci odejít,“ nezastírá Vlkanova.

Kdo se zajímá o Vlkanovu

Chicago Fire
Momentálně poslední tým čtrnáctičlenné Východní konference MLS, v němž v letech 1998 až 2000 kdysi působil exhradecký fotbalista Luboš Kubík. Nyní zde hraje švýcarský záložník Xherdan Shaqiri, někdejší hráč Liverpoolu.

Philadelphia Union
Ve Východní konferenci je tým aktuálně na třetím místě. Dres amerického klubu, který před dvěma lety vyhrál základní část zámořské soutěže MLS, oblékal český fotbalista Bořek Dočkal (2018). K předním hráčům současného týmu patří nejlepší střelec probíhající sezony maďarský záložník Daniel Gazdag.

Nabídka z USA je pro hradeckého fotbalistu nadmíru zajímavá. Ať již v Chicagu, kde dříve působil jiný exhradecký fotbalista Luboš Kubík, nebo ve Philadelphii, kde si pro změnu zahrál další bývalý český reprezentant Bořek Dočkal, by si výrazně finančně polepšil.

„Pohybuje se to na úrovni předních českých klubů,“ řekl Vlkanova, který už se zástupci klubu hovořil, s angličtinou podle svých slov problém nemá a rodina by se s ním také hned vydala za oceán.

„Už nejsem nejmladší a musím koukat i na finanční stránku, abych si do budoucna něco vydělal. Fotbalová kariéra zase tak dlouhá není, proto se musím ohlížet i na to, co bude potom,“ říká jasně Adam Vlkanova, byť by určitě neměl plat jako zmíněný Dočkal, jenž bral 36 milionů ročně.

Touze hradeckého kapitána odejít se nelze divit. Navíc hradecký klub se však musí rozmýšlet i z jiného pohledu, kapitánovi týmu končí za rok smlouva, a pokud by se přestup Vlkanovy neuskutečnil nyní, za rok nemusejí Votroci dostat ani korunu.

„Z pohledu klubu si říkám: Vezmu teď o trochu méně, nebo potom nedostanu nic... Je to těžké, ale to už si každý musí vyhodnotit sám. Já do toho nemůžu zasahovat a už pouze čekám, co bude,“ uvedl hradecký fotbalista.

Jak sága o (ne)přestupu Vlkanovy dopadne?  

 

Jiří Tůma
jiri.tuma@salonkyhk.cz
Foto: Luboš Lorinc/fchk.cz