Neděle

21. dubna 2024

Nyní

Zítra

Svátek má

Votroci zahájili přípravu. Na úvod absolvovali kondiční testy

15. 6. 2022

page.Name
Konec oslav a tvrdě do práce. Středou 15. června pro fotbalisty Hradce Králové definitivně dozněla pochvalná slova po úspěšné minulé sezoně, šestá příčka byla nejlepším umístěním v nejvyšší soutěži od roku 1963. Votroci zahájili přípravu na nový ročník. A jak řekl trenér Miroslav Koubek, laťka je posazená hodně vysoko.

Hradečtí fotbalisté první den absolvovali tradiční fyzické a kondiční testy na Fakultě tělesné výchovy a sportu Univerzity Karlovy v Praze.

„Data, která získáme z dnešního diagnostického testování v Praze, nám slouží jako zpětná vazba nejen pro trenéry, ale hlavně samotným hráčům. Hodnoty porovnáme s posledním lednovým měřením a následně vyhodnotíme, na čem je třeba dále pracovat. Naměřené cifry jsou důležité i z preventivních důvodů, aby se kluci vyvarovali zraněním,“ uvedl ke středečním testům Marek Mandelbaum, nový kondiční trenér mužstva.

V kádru se zatím udály dvě změny. Krajní obránce Jan Mejdr zamířil do Sparty, odkud přišel Adam Gabriel. Z hostování v pražské Dukle se vrátil brankář Michal Reichl, působení na východě Čech zřejmě ukončí gólman Vilém Fendrich.

Nejasná otázka je zatím kolem kapitána Adama Vlkanovy, který poprvé v kariéře oblékl dres národního týmu a nastoupil v zápase Ligy národů v Portugalsku. O nejproduktivnějšího hráče Votroků minulé sezony se zajímala Slavia, ale kluby se nedohodly na odstupném. Další v řadě je prý Plzeň, ale ligový mistr na tom není nejlépe finančně, takže tato varianta tak žhavá asi nebude. Možný je odchod Vlkanovy ještě do Polska (Čenstochová), případně Rakouska.

Čtěte také: Vlkanova si zahrál proti Ronaldovi. Do smrti na to budu vzpomínat, řekl

 

Od čtvrtka se Votroci už pustí do ostré přípravy na novou sezonu. Start FORTUNA:LIGY je naplánován na konec července.

„Zbytek tohoto týdne bude pro hráče náběhový. Ten příští potom začneme se čtrnáctidenním objemovým blokem, ve kterém se bude střídat herní monitorovaná kondice v kombinaci s terénními běhy. Velký důraz bude dán na silový a plyometrický trénink,“ předeslal Marek Mandelbaum, který měl pro hradecký tým slova chvály.

„Můj předchůdce, Matěj Rajnoch, udělal s mužstvem obrovský kus práce, takže věřím, že bude v dobrém stavu. Také vím, že fotbalisté pracovali v době pauzy individuálně dle svých plánů a udržovali si fyzičku tak, aby nyní nezačínali od nuly,“ řekl.  

Votroky přesto čeká v létě tvrdý dril. Tréninkové jednotky už si povede trenér Miroslav Koubek, který je náročný a moc dobře ví, že obhájit šestou pozici, nejlepší umístění od roku 1963, nebude tak snadné. „Laťka je hodně vysoko, upletli jsme si na sebe bič," prohlásil sedmdesátiletý kouč. A příprava tomu bude odpovídat.

Program letní přípravy fotbalistů FC Hradec Králové:

  • sobota 25. června: Turnaj v Benátkách nad Jizerou, první zápas od 12.00 s Příbramí (II. liga), soupeř pro druhé utkání vzejde podle výsledku (14.30, Liberec/Mladá Boleslav)
  • sobota 2. července, 11.00, Hořice: Hradec Králové – Varnsdorf (II. liga)
  • pondělí 4. července až sobota 9. července: soustředění v Písku
  • sobota 9. července, 10.30, Písek: Hradec Králové – Sparta Praha B (II. liga)
  • středa 13. července, 17.00, Opatovice n. L.: Hradec Králové – Dukla Praha (II. liga)
  • sobota 16. července, 11.00, Opatovice n. L.: Hradec Králové – Jihlava (II. liga)
  • středa 20. července, 17.00: Vysoké Mýto (divize) – Hradec Králové
  • sobota 23. července: Chrudim (II. liga) – Hradec Králové (čas bude upřesněn)

      

Jiří Tůma
jiri.tuma@salonkyhk.cz
Foto: www.fchk.cz