Středa

24. července 2024

Nyní

22°

Zítra

22°

Svátek má

Vlkanova dál v Hradci: Budeme jednat, říká Jukl. Soukeník vyměněn

16. 7. 2022

page.Name
Zůstane Adam Vlkanova ve fotbalovém Hradci Králové? Vypadá to, že ano. „Na přestupovém poli se ohledně Adama Vlkanovy od 10. května v rámci našeho klubu nic neudálo," řekl Richard Jukl, generální manažer Votroků. Zajímavostí je, že agent kapitána týmu řešil také přestup Jana Krále do Belgie. Další změnou na východě Čech je, že do Karviné odchází Dominik Soukeník, opačným směrem míří Vojtěch Smrž.

Fanoušky fotbalistů Hradce Králové, kteří jsou v plné přípravě na novou sezonu nejvyšší soutěže, nejvíc zajímá situace kolem kapitána Adama Vlkanovy. Nejproduktivnějšího hráče Votroků minulého ročníku nejdřív lákala Slavia, ovšem k dohodě s východočeským klubem nedošlo.

„Současná situace kolem Adama Vlkanovy je stejná, jaká byla po skončení sezony. Když jsme si s Adamem sedli, tak jsme si nastínili tři možné cesty. A čekali jsme, co se bude dít. Hned na začátku období dovolených jsme dostali jednu oficiální nabídku od Slavie Praha, která ovšem nebyla adekvátní tomu, co bychom si z pohledu klubu představovali. A od té doby, a to můžu odpřisáhnout, jsem neměl na stole žádnou nabídku na Adama,“ zdůraznil Richard Jukl, generální manažer hradeckého klubu.

„To, co se objevuje v novinách, je možná Adamova iniciativa, možná manažerova, nevím. Ale my jsme žádnou jinou oficiální nabídku než tehdy od Slavie Praha nedostali,“ doplnil.

„Oficiální nabídka byla jedna, to ano, ale vím, že zájem byl také z dalších klubů. Jenže i kvůli svým finančním možnostem nabídku ani neposlaly,“ přidává sám Adam Vlkanova.   

Poslední zprávy v médiích uváděly, že o Adama Vlkanovu se zajímají kluby americké soutěže MLS - Chicago Fire a Philadelphia Union. A Hradec prý požaduje za svého kapitána 1 milion eur (cca 25 milionů korun).

„Chicago, Dallas, Philadelphia a další kluby, o tom jsem se dočetl jen v novinách. Ani manažer Adama Vlkanovy nezavolal a řekl: Je tady nějaký zájem… To se nestalo,“ poukázal Richard Jukl.

„Řešily se právě i další možnosti, něco vypadalo nadějně, ale zatím oficiální nabídka byla jen ta jedna. Věřím, že ještě něco přijde. Některé věci jsou dobře rozehrané, ale teď už to není na mě,“ pokrčil rameny Vlkanova.

Manažer víc řešil Krále

Z české ligy se o Adama Vlkanovu kromě Slavie zajímala i Plzeň. „Pouze se vyptávali na různé možnosti. Plzeň nechtěla Adama kupovat. To ani nebyla žádná nabídka. Dalo by se říct, že to byly takové debaty u kafe,“ řekl Jukl.

V Hradci nepočítají s tím, že by se znovu oživil zájem Slavie. „Slavia poslala jednu nabídku, která měla omezenou platnost někdy do 20. května. A od té doby se nic nedělo. Na přestupovém poli se ohledně Adama Vlkanovy od 10. května v rámci našeho klubu nic neudálo," dodal Richard Jukl.

Zajímavostí je, že Harry Schiestl, manažer Adama Vlkanovy, má zároveň ve své stáji Jana Krále, obránce, na něhož v létě uplatnil výstupní klauzuli KAS Eupen, klub nejvyšší belgické soutěže.

„Manažer primárně řešil Jana Krále, ale Adam u něho nebyl na pořadu dne. Vycházel jsem tedy z toho, že na Adama žádná nabídka není, proto zahájil přípravu a normálně trénuje,“ přiblížil generální manažer Votroků.

Vlkanova: Hradec? Budeme o tom mluvit

Pro hradecké fanoušky i trenéra Miroslava Koubka je to jistě skvělá zpráva, že by Adam Vlkanova setrval nadále na východě Čech, nicméně zásadní také je otázka, jak to bude vnímat sám sedmadvacetiletý fotbalista, který se netajil velkým přáním odejít do většího klubu.

„Věřím tomu, že Adam je profík a do přípravy dává maximum a bude v neméně stejné formě, v jaké skončil sezonu. A pokud přijde oficiální nabídka, tak se o tom můžeme bavit, ale znovu opakuji, zatím nic oficiálního nemáme. S Adamem se o všem budeme ještě bavit,“ poukázal Richard Jukl.

Sám Adam Vlkanova bere setrvání na východě Čech jako možnou variantu. „S panem Juklem jsme to řešili. Řekli jsme si, že teď je na to ještě čas. Sedneme si až před začátkem sezony a pobavíme se o tom, jak to bude. Za sebe můžu říct, že když budu v Hradci, tak budu hrát tady a je otázkou, jestli to bude na rok a pak někam půjdu, nebo se domluvíme jinak,“ říká Vlkanova.

Důležitým faktem je, že kapitánovi týmu za rok končí smlouva a tudíž může libovolně odejít.

Nový lídr zadní linie? Ševčík

Hradecký klub zmíněný odchod stopera Jana Krále zaskočil. Třiadvacetiletý fotbalista v minulé sezoně herně vylétl a stal se důležitým článkem zadní linie. „Odchod Honzy Krále jsme nečekali, protože měl výstupní klauzuli a věděli jsme, že v místních podmínkách je těžko akceptovatelná. A místními podmínkami myslím kluby, jako jsou Sparta, Slavia, Plzeň…,“ nastínil Richard Jukl, který výši výstupní klauzule neprozradil. V některých médiích se objevilo 11 milionů, v dalších dokonce o čtyři více.  

Krále vyplatil belgický klub KAS Eupen, kam hráče, jak už bylo uvedeno, doporučil manažer, jenž zastupuje Vlkanovu. „Přední české kluby Honzu na radaru neměly, nebo ho nevnímaly tak, jak by si zasloužil. I díky tomu jsem si myslel, že k přestupu nemůže dojít. A bohužel pro nás, ale bohudík pro Honzu se našel zájemce z Belgie, který má majitele z Kataru a který ho sledoval, všiml si jeho předností, postavy, dispozic a uplatnil klauzuli. Myslím si, že kdyby ve smlouvě Honza neměl výstupní klauzuli, tak by zůstal v Hradci," podotkl Jukl.

Čtěte také: Votroci zbrojí na ligu: Přichází stoper Ševčík a nový generální partner

 

Jako náhradu za Krále vedení Votroků přivedlo Ondřeje Ševčíka, kapitána druholigové Líšně. „Měli jsme vytipovaných několik stoperů, kdyby přece k odchodu náhodou došlo. A ve své podstatě nakonec nám z nich vykrystalizoval právě Šéva, protože si myslíme, že typologicky zapadá do koncepce našeho trenéra a je charakterově správně nastavený. Také je hladový po úspěchu, protože ligu nehrál a v jeho věku si ji určitě zaslouží,“ uvedl generální manažer.

Od Ševčíka se očekává, že od začátku bude platným členem základní sestavy. „Už má zkušenosti a my spoléháme na to, že bude dalším klukem, kterého jsme si koncepčně vytipovali a bude platným hráčem,“ očekává Jukl.

Soukeník do Karviné. Nebyl vytížený

Překvapením je odchod třiadvacetiletého záložníka Dominika Soukeníka do Karviné, odkud do Hradce přichází o dva roky starší Vojtěch Smrž, hrající rovněž ve středové řadě.

„U Dominika jsme nebyli úplně spokojeni s jeho herní vytížeností. Mysleli jsme si, že za rok udělá v lize větší pokrok. I já sám jsem očekával, že bude hrát víc. Sportovní úsek vyhodnotil, že i pro něj by byla ideální změna prostředí,“ vysvětlil důvody Richard Jukl.

O Soukeníka, jenž v minulé sezoně nastoupil do 25 zápasů (924 minut), přičemž nezaznamenal gól ani asistenci, projevila výrazný zájem Karviná, která sestoupila z ligy. Hradecké naopak zaujal Smrž, který v uplynulé sezoně hostoval v Mladé Boleslavi, kde v 26 utkáních vstřelil 1 gól, asistenci nezapsal. Celkově má v lize na kontě 113 zápasů, 6 branek a 2 přihrávky.

„Jakmile se naskytla možnost získat Vojtu Smrže, u něhož Boleslav nebyla ochotná zaplatit opční sumu, tak jsme neváhali. Vidíme v něm hráčský potenciál a zaujal nás i po typologické stránce,“ objasnil Richard Jukl.

Sportovní ředitel Jiří Sabou na adresu Smrže doplnil: „Je to kvalitní hráč do středu pole, kterého jsme dlouhodobě sledovali. Je to vítězný typ, který cítí fotbal. Dokáže se dostat do zakončení a lze ho využít na více postech, což je jeho další plus.“

Seznam nových tváří prý konečný ještě není. „Zaprvé Otto Urma má vleklé zdravotní problémy, tak v jeho případě by nám vypadl jeden defenzivní hráč. A přemýšlíme nad tím, že bychom přivedli ještě jednoho stranového hráče,“ nastínil Richard Jukl.

Do nového ligového ročníku fotbalisté Hradce Králové vstoupí v neděli 31. července atraktivním duelem se Slavií Praha (16.00, Mladá Boleslav).

 

Jiří Tůma
jiri.tuma@salonkyhk.cz
Foto: Lubomír Douděra, fchk.cz