Neděle

26. května 2024

Nyní

12°

Zítra

14°

Svátek má

Vlkanova vyplatí po Slavii prémii. Rád klukům něco přinesu, řekl

1. 8. 2022

page.Name
V létě o něho Slavia usilovala, ale s fotbalovým Hradcem Králové se nedohodla na odstupném. Kapitán Adam Vlkanova na východě Čech zůstal. A hned v prvním kole nového ročníku měl podíl na výhře Votroků nad favorizovanými Pražany 1:0. Fanoušci „sešívaných" na něj dokonce nevybíravě pokřikovali. „Mně to nevadilo, naopak mě to ještě víc vtáhlo do zápasu, strašně moc mě to motivovalo. O to větší radost z vítězství mám," řekl.

V létě se zdálo, že fotbalista Adam Vlkanova zamíří z Hradce Králové do Slavie, kluby se ale nakonec na podmínkách případného přestupu nedohodly. „Když vidím, jaké částky dávali a za jaké hráče, tak určitě mě to motivuje jim to ztížit," uvedl v rozhovoru pro Salonky sedmadvacetiletý kapitán týmu, který na východě Čech zůstal a hned v prvním kole nové ligové sezony nastoupil proti celku z Edenu. Reprezentační záložník připustil, že měl proti Slavii speciální motivaci a dokonce vypsal v kabině prémii pro případ bodového zisku. Nečekané výhry 1:0 si cenil o to víc.

„Musím říct, že to pro mě byl speciální zápas. Tím, že jsem moc v žádných jiných klubech ani nebyl, tak nikdy nic nevypisuji. Ale teď jsem vypsal bonus do šatny, když to zvládneme bodově. Takže jsem rád, že klukům něco můžu donést," řekl novinářům Vlkanova.

Během zápasu v Mladé Boleslavi, kde má Hradec domácí azyl, na něj občas nevybíravě pokřikovali slávističtí fanoušci. „Někdo se takhle chová, začne nadávat. Ale mně to nevadilo, naopak mě to ještě víc vtáhlo do zápasu, strašně moc mě to motivovalo. O to větší radost z vítězství mám," uvedl Vlkanova.

Čtěte také: Hradec se rozjel senzačně! Podruhé za sebou porazil Slavii

 

„Skandovali, nadávali. Před měsícem všichni chtěli, abych tam šel, teď na mě ti samí budou řvát, že mě nikdo nechce. Přitom mě chtěli oni. Ale já to chápu, prohrávali, hecují to. Je to super, když je to takhle vyhecované. Člověk je v zápase, není to mrtvé," doplnil ofenzivní záložník, který v červnu debutoval v české reprezentaci.

V průběhu nadstavbové části minulé sezony se s dnes již bývalým spoluhráčem obráncem Janem Mejdrem, který již přestoupil do Sparty, během utkání se Slováckem pohybovali ve VIP prostorách stadionu Slavie v Edenu. Za pár dní přitom Hradec Králové čekal zápas s hlavním konkurentem Pražanů v boji o titul Plzní.

Vlkanova i kvůli zranění už ve zbytku ligového ročníku nenastoupil a zdálo se, že zamíří do Slavie. Kluby se ale nakonec nedohodly, Hradec požadoval více, než Pražané nabízeli. Původní nabídka Slavie prý byla 7 milionů korun, pak se údajně zvedla o pět milionů, ale Votroci požadovali za svůj klenost ještě víc.

Čtěte také: Vlkanova se po perném létě těší na ligu: Věřím, že budeme úspěšní, říká

 

„V jednu chvíli jsem opravdu věřil, že to dopadne. Byli jsme tak nějak domluvení, ale kluby se neshodly. To už není na mně, abych hodnotil, zda je částka, kterou požaduje Hradec, hodně nebo málo. Jestli někdo mohl nebo nemohl dát víc. Takhle to prostě udělali. I když jsem čekal, že to nějak dopadne, tak jsem prostě v Hradci," řekl Vlkanova, kterému ve východočeském klubu za rok končí smlouva.

„Teď jsem v Hradci a dělám všechno pro to, abych byl tady s týmem co nejúspěšnější. Co bude dál, se uvidí. Mám rok do konce smlouvy. Buď se domluvím tady, nebo něco jiného. Ale teď jsem tady a bude hrát za Hradec, co to jen půjde," doplnil po zápase.

Votroci obrali Slavii podruhé za sebou, v minulé sezoně nad ní v dubnu zvítězili 4:3 v úvodním kole nadstavbové části. „Jsme zkušenější. Dříve jsme takové zápasy většinou nedokázali dotáhnout do vítězného konce, dostávali jsme góly na konci. Dnes nás zachránil Reichlík (brankář Reichl). I jemu můžeme děkovat, že jsme vyhráli. Byl to skvělý ubojovaný výkon. Zalezli jsme do bloku a oni se k nám těžko dostávali. Slavia hrozila, až když nám už trochu ubývaly síly," dodal Vlkanova.

V dalším kole se fotbalisté Hradce Králové představí v neděli 7. srpna na Slovácku (16.00). 

 

Jiří Tůma, ČTK
jiri.tuma@salonkyhk.cz
Foto: Lubomír Douděra/fchk.cz