10°

Votroci zakončili soustředění v Písku výhrou nad mladíky Sparty

9. 7. 2022

page.Name
Vítězstvím zakončili fotbalisté Hradce Králové týdenní soustředění v Písku. Votroci porazili rezervu pražské Sparty 2:1 a vyhráli i čtvrté utkání v letní přípravě. Střelecky se prosadili Erik Prekop a Adam Vlkanova.

Náročný týden v Písku fotbalisté Hradce Králové uzavřeli přípravným duelem se Spartou Praha B. A úspěšně. Vyhráli 2:1. Trenér Miroslav Koubek vyslal do utkání s druholigovým protivníkem dvě rozdílné jedenáctky, jen stoper Ondřej Ševčík, čerstvá posila z Líšně, odehrál celý zápas.

Mladí sparťané byli velmi dobrým protivníkem a donutili Votroky k maximálnímu výkonu. V prvním poločase dostal hradecký tým do vedení Erik Prekop, který skóroval hlavou po přímém kopu Jakuba Rady. Následně spálil dobrou možnost Pavel Dvořák.

Na začátku druhého poločasu Adam Vlkanova neproměnil pokutový kop po faulu na Jurčenka, ale hradecký kapitán Vlkanova si vše vynahradil po hodině hry, když po individuální akci vstřelil druhý gól Votroků a rozhodl o vítězství. Krátce předtím totiž sparťan Daniel Turyna snížil. Východočeši tak v letní přípravě navázali na předchozí výhry na turnaji v Benátkách nad Jizerou (Příbram 5:1, Liberec 4:1) a nad Varnsdorfem (3:1).

Další přípravné utkání hradečtí fotbalisté sehrají ve středu 13. července, kdy v Opatovicích nad Labem přivítají od 17 hodin Duklu Praha.

Přípravné utkání v Písku:

Hradec Králové – Sparta Praha B 2:1 (1:0).

Branky: 21. Prekop, 64. Vlkanova - 55. Turyna.
FC Hradec Králové – I. poločas: Bajza - Klíma, Ševčík, Kodeš - Harazim, Rada, Kučera, Novotný - Prekop, Firbacher, Dvořák.
II. poločas: Reichl - Čech, Ševčík, Kutík, Harazim - Smrž, Doležal, Hájek - Rybička, Jurčenko, Vlkanova. Trenér: Koubek.
AC Sparta Praha B - I. poločas: Tůma – Borkovec, Pudhorocký, Goljan, Novotný, Hušek, Gedeon, Kaštánek, Turyna, Ambler, Krajinský.
II. poločas: (do utkání zasáhli v průběhu hry): Nalezínek – Hodouš, Lehocký, Kuchař, Vácha, Ševinský, Kukučka, Váňa, Schánělec, Okeke, Žížala, Holoubek, Šilhart.