Pátek

29. září 2023

Nyní

20°

Zítra

17°

Svátek má

Votroky nečekaně trápilo Vysoké Mýto. Výhru zachránil Harazim

20. 7. 2022

page.Name
Moc nechybělo k tomu, aby fotbalisté Hradce Králové nevyhráli v přípravném utkání na hřišti divizního Vysokého Mýta. Votroci v poločase o gól prohrávali, ale po změně stran výsledek otočili a odvrátili ostudu. Výhru zachránil až šest minut před koncem zápasu Štěpán Harazim.

Fotbalisté Hradce Králové začali sedmý přípravný zápas v letním období velmi dobře. Už po sedmi minutách Petr Rybička přehodil brankáře Černíka a vypadalo to, že Votroci divizní Vysoké Mýto postaví do role učedníka.

Opak byl však pravdou. Hradecký prvoligista se až příliš se soupeřem, který hraje čtvrtou republikovou soutěž, natrápil. Domácí útočník Dmytro Haladei totiž dvěma góly v rozmezí 10. a 14. minuty otočil výsledek. Nejprve proměnil samostatný únik, poté se trefil z pravé strany.

Do druhého poločasu trenér Miroslav Koubek vyslal silnější jedenáctku a Votroci blamáž odvrátili. Po hodině hry vyrovnal Daniel Vašulín, který si poradil s brankářem a bránícím hráčem. Šest minut před koncem utkání pak Štěpán Harazim zakončil centr Adama Vlkanovy a rozhodl o vítězství.

„Měli jsme za sebou náročný program. Brali jsme to jako tréninkové utkání. Trochu jsme také experimentovali, vyzkoušeli jsme si různé věci a dali šanci všem hráčům. Nasadili jsme teoreticky slabší a silnější sestavu. Pravdou je, že teoreticky slabší sestava první poločas nezvládla. Nebyl tam správným přístup a byly tam hrubé chyby. Po přestávce teoreticky silnější sestava podala velice dobrý a suverénní výkon a zápas dokázala otočit," uvedl po utkání trenér Miroslav Koubek.  

Hradečtí vyhráli šestý přípravný zápas ze sedmi. V sobotu 23. července nastoupí ke generálce před startem FORTUNA:LIGY na hřišti druholigové Chrudimi (11.00). 

Přípravné utkání:

Vysoké Mýto - Hradec Králové 2:3 (2:1).

Branky: 10. a 14. Haladei – 7. Rybička, 66. Vašulín, 84. Harazim.
FC Hradec Králové - I. poločas: Bajza - Gabriel, Kutík, Leibl - Hájek, Doležal, Smrž, Jurčenko - Prekop, Dvořák, Rybička.
II. poločas: Reichl - Čech, Klíma, Ševčík - Harazim, Kučera, Kodeš, Novotný - Kubala, Vašulín, Vlkanova. Trenér: Koubek.

 

 

 

Jiří Tůma
jiri.tuma@salonkyhk.cz
Foto: fchk.cz