Čtvrtek

28. září 2023

Nyní

16°

Zítra

13°

Svátek má

Vlkanova by rád hrál proti Ronaldovi: Byl by to splněný sen, říká

25. 5. 2022

page.Name
Jeden sen se mu splnil, druhý se může stát skutečností zanedlouho. Fotbalista Hradce Králové Adam Vlkanova byl nominován do českého národního týmu pro červnová utkání Ligy národů se Španělskem, Švýcarskem a Portugalskem, v jehož týmu nechybí slavný Cristiano Ronaldo. „Reprezentace je splněný sen a zahrát si ještě proti Ronaldovi, to by bylo nesklutečné," raduje se kapitán Votroků, kterého lanaří více klubů, pražskou Slavií počínaje.

Po vydařené sezoně je kolem Adama Vlkanovy, kapitána fotbalistů Hradce Králové, pořádně živo. V letošním ročníku nejvyšší soutěže zaznamenal 8 gólů a stejný počet asistencí a už se kolem něho začaly točit movitější kluby. Zájem je z Polska a Rakouska, z české ligy chce tvořivého záložníka pražská Slavia, jenže nabízí údajně 7 milionů korun, což je pro Votroky málo, ti chtějí o pět milionů víc. A oprávněně. Cena sedmadvacetiletého fotbalisty roste. Poprvé byl povolán do reprezentačního týmu pro červnová utkání v Lize národů s Portugalskem, Španělskem a Švýcarskem. „Moc si vážím toho, že jsem pozvánku dostal. Jsem strašně rád, že to dopadlo,“ raduje se Vlkanova, který si nyní užívá dovolenou v Turecku.

Poprvé v kariéře jste se objevil v nominaci české reprezentace. Je to pro vás splněný sen?
Určitě. Musím ale říct, že čím déle jsem byl v Hradci, tak tím méně jsem věřil, že se tam můžu dostat. Po téhle sezoně, která vyšla celému týmu i mně, jsem trochu zadoufal, že by možnost přijít mohla. Měl jsem nějaké náznaky, že bych tam mohl být. Figuroval jsem i v širší nominaci. Moc si vážím toho, že jsem pozvánku dostal. Jsem strašně rád, že to dopadlo. Teď doufám, že odehraju i nějakou minutu. Byl by to pro mě splněný sen.

Znáte se s některými hráči z českého výběru? Pozvánku dostali i exhradečtí fotbalisté Tomáš Petrášek a Jaroslav Zelený.
Proti některým jsem hrál, jednou jsem byl v jedenadvacítce, kde jsem se s několika kluky potkal. S Petrasem (Tomáš Petrášek – pozn. red.) jsem hrál v Hradci, chvíli jsem zastihl i Jardu Zeleného, takže úplně do neznáma nejdu. Těším se na všechny.

Při premiéře v národním týmu zažijete atraktivní zápasy s Portugalskem, Španělskem a Švýcarskem. Těšíte se o to víc?
Bude to obrovská zkušenost. Uvidíme, jestli se dostanu do hry, ale jsem si jistý, že i když budu jen součástí týmu, bude to stát za to. Každá minuta proti takovým týmům by mě strašně potěšila, úplně by to znásobilo moje nadšení. A zahrát si třeba proti Ronaldovi by bylo něco neskutečného, splněný sen.

Čtěte také: Vlkanova v reprezentaci. Pozvánku si zaslouží, řekl Šilhavý

 

Dostal jste spoustu gratulací po zveřejnění nominace?
Jo, ozvala se mi hned spousta lidí. Všichni gratulovali. Potěšilo mě, že mě lidi sledují a že mi fandí.

Prý jste kvůli reprezentační akci musel přeplánovat dovolenou?
Lehce mi ji narušila, to je pravda. (úsměv) Když jsem se objevil v širší nominaci, zkusili jsme dovolenou, kterou jsme měli naplánovanou na stejný termín jako reprezentační zápasy, prodat někomu jinému. To se povedlo, hned jsme si objednali jinou o týden dřív. Jsme v Turecku na první dovolené s dcerkou, nechtěli jsme ji vynechat. Teď si tady všichni společně užíváme, všechno je super.

V plném běhu jsou jednání o vašem případném odchodu z Hradce. Jak situace vypadá v současné době?
Mám zprávy od manažera (Harry Schiestl – pozn. red.), že se nějací zájemci ozývají, sám o tom ale nic nevím. Nechávám to na něm, užívám si dovolenou a tyhle věci neřeším. Ale co mám náznaky, tak by tam mělo být více týmů. Uvidíme, co bude, až přijedu.

 

Jiří Tůma, fchk.cz
jiri.tuma@salonkyhk.cz
Foto: Ondřej Littera a Luboš Lorinc/fchk.cz