Neděle

10. prosince 2023

Nyní

Zítra

Svátek má

Liga začíná, ale Hradec řeší pohár. Jsem zděšený, rozčílil se Koubek

1. 2. 2022

page.Name
O víkendu začíná liga. Fotbalisté Hradce Králové jarní premiéru absolvují v Plzni, ale východočeským klubem nyní rezonuje blížící se čtvrtfinále MOL Cupu s Bohemians. Řídící komise FAČR totiž Votrokům vzala pořadatelství utkání, které jim přisoudil los, a přidělila ho Klokanům, hrát by se mělo v Ďolíčku. „Jsem zděšený. Jak je možné, že se změní los? Tohle se nemůže stát v žádné civilizované evropské fotbalové zemi," rozčílil se trenér Miroslav Koubek.

Fotbalisté Hradce Králové v neděli 6. února vstoupí duelem v Plzni (18.00) do jarní části FORTUNA:LIGY, kde jim po podzimu patří výborné sedmé místo. Trenér nováčka Miroslav Koubek se před vstupem do další fáze sezony podělil o to, jak je tým připraven.

Nejvíce se však řeč stočila na čtvrtfinále MOL Cupu s Bohemians, které je na programu už 15. února. A padala ostřejší slova. Votroci totiž původně měli být podle losu domácím týmem, ale Řídící komise FAČR z nepochopitelných důvodů zápas přesunula do Ďolíčku, tedy na stadion Klokanů.

Rozhodnutí o změně pořadatelství samozřejmě vyvolalo v Hradci bouři nevole, dokonce to řeší i představenstvo klubu. „Jsem zděšený. Jak je možné, že se změní los? Tohle snad není možné v žádné civilizované evropské fotbalové zemi," rozčílil se trenér Miroslav Koubek.  

Svárem vyhřívaný trávník

Los rozhodl, že domácím týmem bude Hradec, ale v klubu se rozhodli, že pohárové utkání nesehrají v domácím ligovém azylu v Mladé Boleslavi, ale opravdu doma ve Sportovním centru Bavlna. Zde je však problém ohledně vyhřívaného trávníku, který na stadionu pro mládež není.

„O vyhřívaném trávníku jako podmínce pro pohárové zápasy není v řádech ani slovo. Řády jsem si prostudoval. Už proto není možné přehodit pořadatelství s argumentem, že nemáme vyhřívaný trávník," nechápal verdikt Koubek.

Pražané zřejmě na základě toho přesvědčili řídící komisi, aby pořadatelství změnila. „Bohemka využila našeho slabého místa, že nemáme vlastní stadion, a proto vytvořila tlak na svaz a ten přitakal,“ myslí si Koubek.

„Nový svaz by měl dělat čistou práci a absolutně hájit zájmy klubů, ale tak to vůbec není! Takhle by pracovat neměl. Připadá mi to, že pořád vládnou staré pořádky. Tohle je můj názor jako trenéra Koubka,“ podrobil hradecký kouč kritice Fotbalovou asociaci ČR.

Nyní záleží, jak rozhodne představenstvo klubu. „S největší pravděpodobností se odvoláme,“ uvedl Michal Petrák, tiskový mluvčí.

Na tiskovou konferenci s trenérem Miroslavem Koubkem se podívejte zde:

Jarní premiéra v Plzni

Ještě před pohárovým duelem Votroci začnou ligovou soutěž atraktivním soubojem v Plzni, tedy s týmem, který Miroslav Koubek dovedl v sezoně 2014/15 k mistrovskému titulu.

„Extra motivace u mě samotného není. Beru to tak, že nás čeká utkání na půdě velkého favorita. Budeme se snažit ho o nějaký ten bod připravit a není důvod si myslet, že to není možné,“ řekl Koubek.

Se zimní přípravou je sedmdesátiletý kouč spokojen. „Všechno proběhlo v pořádku. Příprava se nám vydařila, nic výjimečného, jako například strašák covidu, nás nepostihlo. Měli jsme na přípravu skoro pět týdnů. První část jsme se věnovali objemu, kondici, síle... Na soustředění v Turecku pak přišla na řadu herní složka a nyní jsme ve fázi konečného ladění na začátek. Celkově jsem se zimní přípravou spokojen,“ pochvaloval si Koubek.

Na úvodní zápas budou Koubkovi chybět marodi Pavel Dvořák a Otto Urma, kteří jsou v rekonvalescenci po drobném chirurgickém zákroku. „Pro karetní trest nám budou chybět také Dan Vašulín s Petrem Kodešem,“ doplnil kouč.

Naopak připraveny budou nové tváře – záložník Jakub Kučera z Líšně a útočník Petr Rybička z Chrudimi, jehož příchod se dotahuje. Na šanci budou čekat i dorostenci David Jurčenko a Daniel Kutík, kteří se dobře uvedli v přípravě. „Začnou stávající hráči, ale v průběhu jara na ně přijde řada,“ poukázal Koubek.     

Cíl: Nasbírat ještě hodně oříšků

Zkušený trenér, který podle svých slov na titul favorizuje Slavii, stále zůstává opatrný. „Pořád tvrdím, že ještě nemáme vyhráno. Jsme si vědomi, že je před námi velká a náročná cesta. Střední skupina je našlapaná a na skupinu o záchranu máme jen šest bodů,“ varoval Koubek s tím, že na první šestku, kde se také Votroci pohybovali, v týmu moc nemyslí. „Řekl bych, že to bylo nad plán."

Koubek jednou během podzimu poznamenal, že Hradec musí trpělivě sbírat body jako veverka oříšky. „Musíme nasbírat ještě hodně oříšků,“ usmál se kouč. „Bodíky budeme muset sbírat intenzivně. Cílem je udržet se ve střední skupině, ale jsou za námi velké ryby jako Liberec, České Budějovice či Olomouc,“ dodal.

Rozhodne o pokračování manželka?

Po podzimu Miroslav Koubek uvedl, že po sezoně v Hradci skončí, smlouvu podepsal jen na rok, ale sportovní ředitel klubu Jiří Sabou ostříleného kouče přemlouvá. „Debaty probíhají za pochodu. Od začátku říkám, že jsem přišel do Hradce jen na rok, tak to je i ve smlouvě. V zimní přípravě jsem ale také říkal, že pokud Hradec bude mít zájem, tak se můžeme bavit. Za sebe říkám: Nikdy neříkej nikdy,“ prohlásil Koubek.

Rozhodnutý ale ještě není. „Musím počkat na to, jaký bude výsledek, jaký bude stav týmu a jak na tom budu já. To budou tři atributy, které budu zvažovat,“ prohlásil Koubek a rychle pokračoval: „A pak je tady ještě čtvrtý atribut a tím je moje manželka. Řekl bych, že tohle je ten nejdůležitější atribut,“ rozesmál se.

Až jaro ukáže, jak se trenér Koubek rozhodne. Každopádně start je tady. 

Jiří Tůma
jiri.tuma@salonkyhk.cz
Foto: Luboš Lorinc/fchk.cz