Neděle

10. prosince 2023

Nyní

Zítra

Svátek má

MOL Cup: Ve čtvrtfinále s Bohemians. Jsou k poražení, hlásí Votroci

6. 1. 2022

page.Name
Hratelný soupeř. Fotbalisté FC Hradec Králové se ve čtvrtfinále MOL Cupu utkají s Bohemians Praha 1905, rozhodl o tom čtvrteční los v sídle Fotbalové asociace ČR v Praze na Strahově. Zápas o postup do semifinále českého poháru se má odehrát 9. února.

Hradečtí fotbalisté zatím prožívají úspěšnou sezonu. V lize jsou coby nováček po podzimní části na sedmém místě a nyní mají možnost postoupit do semifinále MOL Cupu. V cestě jim bude stát tým Bohemians Praha 1905, s nímž v prvním ligovém kole remizovali 1:1. Utkání má stanovený úřední termín 9. února, domácím týmem jsou Votroci, kteří své zápasy hrají v Mladé Boleslavi, ale místo konání i čas výkopu budou ještě upřesněny.

„Je super, že máme Bohemku doma. Můj názor je, že by mohla být k poražení,“ hlásí záložník Jan Záviška, který před rokem a půl přišel do Hradce právě z vršovického klubu.

MOL Cup - čtvrtfinále (9. února):

  • FC Hradec Králové - Bohemians Praha 1905
  • SK Slavia Praha - AC Sparta Praha
  • SK Sigma Olomouc - 1. FC Slovácko
  • FK Jablonec - FK Mladá Boleslav

Votroci se s klokany také utkali loni v létě v přípravném utkání a vyhráli 3:1. „Je to soupeř, kterého můžeme porazit, a uděláme všechno pro to, abychom v poháru pokračovali,“ přidává se útočník Daniel Vašulín, který proti Bohemians vstřelil svůj první ligový gól. „Na to mám samozřejmě hezké vzpomínky, ale teď už jsme o půl roku dál,“ dodává.

Votroci v pohárové soutěži postupně vyřadili divizní Olympii Březová (2:0), třetiligový SK Zápy (4:0) a prvoligový Baník Ostrava (2:1). Bohemians porazili Baník Sokolov (6:0) a poté druholigové celky Prostějova (4:0) a Jihlavy (1:0).

V dalších čtvrtfinálových dvojicích dojde na pikantní souboj pražských "S". Obhájce trofeje Slavia se v pražském derby střetne se Spartou. V dalších zápasech nastoupí Olomouc proti Slovácku a Jablonec proti Mladé Boleslavi. 

Hradečtí jsou nyní v přípravě na jarní část FORTUNA:LIGY, kterou zahájí 5. února v Plzni.

Jiří Tůma
jiri.tuma@salonkyhk.cz
Foto: Luboš Lorinc/fchk.cz