Čtvrtek

7. prosince 2023

Nyní

Zítra

Svátek má

Na hradeckém stadionu by se měly hrát i reprezentační zápasy

19. 1. 2022

page.Name
Na novém fotbalovém stadionu v Hradci Králové by po jeho dokončení na jaře příštího roku mohla hrát přátelské zápasy i mužská reprezentace. Kvalifikační či přátelské duely by v Hradci mohly hrát i nižší reprezentační výběry mužů a výběry žen. Vyplývá to z memoranda o spolupráci mezi hradeckou radnicí a Fotbalovou asociací České republiky (FAČR), které v úterý schválili hradečtí zastupitelé.

Nová fotbalová aréna v Hradci Králové za zhruba tři čtvrtě miliardy korun s DPH by podle plánů měla být hotová nejdéle v dubnu příštího roku. Moderní multifunkční stadion s kapacitou osm tisíc diváků bude splňovat veškeré parametry kategorie UEFA 4. To je podmínkou pro to, aby se na stadionu mohly konat mezinárodní zápasy. 

Město Hradec Králové nyní společně s FAČR uzavírá memorandum o spolupráci. Fotbalová asociace tím dává najevo, že do Hradce opravdu plánuje mezinárodní zápasy přidělovat.  „Věříme, že tuto spolupráci budou kvitovat také fotbaloví fanoušci. Díky spolupráci budeme moci v Hradci Králové vidět reprezentační utkání za účasti známých sportovních hvězd,“ říká primátor Alexandr Hrabálek (ODS).

V Hradci by se mohla v budoucnu konat přátelská utkání mužské seniorské reprezentace, přátelská či kvalifikační utkání reprezentace do 21, 19, 17 či 15 let a přátelská či kvalifikační utkání ženských reprezentačních výběrů.

O využití hradeckého stadionu diskutoval s primátorem minulý týden i předseda FAČR Petr Fousek. „V Hradci měly uskutečnit mezistátní zápasy mládežnických výběrů, reprezentačních kategorií i ženského fotbalu. Věřím, že memorandum bude schválené městem i u nás na fotbalové asociaci,“ řekl Fousek minulý týden v našem podcastu

Tomáš Kulhánek
tomas.kulhanek@salonkyhk.cz