Čtvrtek

25. července 2024

Nyní

24°

Zítra

26°

Svátek má

Rozhodčí Pilný je podezřelý z ovlivnění utkání, vyšetřuje ho komise

11. 1. 2022

page.Name
Trutnovský fotbalový rozhodčí a předseda OFS Trutnov Marek Pilný je od pondělí vyšetřován Etickou komisí FAČR, která se zabývá tzv. Berbrovou kauzou z policejních odposlechů a poznatků detektivů, které má k dispozici.

Osmačtyřicetiletý sudí je podezřelý ze spáchání disciplinárního přečinu uvedeného v § 64 DŘ (Narušení regulérnosti soutěže či utkání), jehož se mohl dopustit tím, že se z pozice asistenta hlavního rozhodčího pokusil ovlivnit utkání Fortuna ČFL Velvary – Vyšehrad (2:2, na penalty 4:4). Utkání se hrálo 30. března 2019, tedy necelé dva měsíce poté, co se Marek Pilný vrátil do fotbalu po vyloučení z asociace.

K zahájení vyšetřování vedly informace ze zabaveného mobilu Romana Rogoze, který byl tehdy sportovním ředitelem Vyšehradu. Ten je společně s Romanem Berbrem hlavním aktérem nynější kauzy ovlivňování výsledků a zpronevěry v českém fotbale. A právě Rogoz byl v roce 2016 i vedoucím Příbrami a hlavním pořadatelem ligového utkání se Slavií, kde se Marek Pilný jako čtvrtý rozhodčí „proslavil“ opileckou aférou.

„Nic jsem nespáchal. V pondělí to pro mě byl šok. Vůbec nejsem obeznámený s tím materiálem, na jehož základě mě komise podezírá. Jsem pozvaný na jednání. Chci se k tomu vyjádřit,“ řekl Sportu Marek Pilný.

Zahájení disciplinárního řízení Etickou komisí neznamená, že je podezřelý vinný. „O tom se teprve rozhodne. Etická komise je tu totiž ve dvou pozicích - žalobce a soudce zároveň,“ upozornil předseda komise Jan Eisenrecih.

Michal Bogáň
michal@trutnovinky.cz
Foto: Jan Bartoš