Čtvrtek

20. června 2024

Nyní

18°

Zítra

19°

Svátek má

Votroci hladce porazili Chrudim, poprvé se trefil Jurčenko

15. 1. 2022

page.Name
I druhé přípravné utkání fotbalisté Hradce Králové vyhráli. Votroci na umělé trávě v Malšovicích porazili rozdílem třídy druholigovou Chrudim 3:0. První branku v A-týmu vstřelil sedmnáctiletý mladík David Jurčenko, další góly přidali Filip Novotný a Jiří Kateřiňák. V příštím týdnu mužstvo trenéra Miroslava Koubka odcestuje na herní soustředění do Turecka.

Hradečtí fotbalisté v duelu s Chrudimí navázali na týden starou výhru nad třetiligovým Sokolem Velvary (6:2). Rozdíl byl v tom, že tentokrát branky stříleli v závěru poločasů, zatímco v předchozím duelu se prosadili v úvodních minutách. 

Votroci se do soupeře zakousli, ale na branku čekali až do 42. minuty, kdy po centru Erika Prekopa se hlavou trefil Filip Novotný. Před vedoucí brankou spálil tři šance Daniel Vašulín, útočník, jenž do Hradce přišel právě z Chrudimi. Po půlhodině hry musel pro zranění střídat novic v domácím dresu Jakub Kučera, jehož nahradil Dominik Soukeník.

Do druhé půle hradecký trenér Miroslav Koubek poslal úplně novou jedenáctku, která se střelecky poprvé prosadila až v 87. minutě. Po akci Marka Kejře a Jana Závišky propadl míč k Davidu Jurčenkovi a sedmnáctiletý talent, který naskočil do zimní přípravy z dorostu, vstřelil svůj první gól v seniorském A-mužstvu.

„Jsem moc šťastný, moc jsem si gól přál," radoval se Jurčenko. „Honza mi skvěle přihrál, jsem fakt šťastný a taky jsem rád, že jsme vyhráli, podali jsme skvělý týmový výkon," dodal šťastný střelec.  

O minutu později Záviška svou druhou asistencí předložil míč k pohodlnému skórování Jiřímu Kateřiňákovi, který podtrhl vítězství 3:0 nad Chrudimí, za níž celý zápas odehrál Filip Firbacher, jenž je v týmu na testech z Hradce.

„Porazili jsme druholigového soupeře s čistým kontem, za to jsme rádi. Kdybychom si ještě lépe počínali v koncovce, mohl být rozdíl ve skóre vyšší,“ řekl po utkání hradecký asistent Stanislav Hejkal.

V příštím týdnu hradečtí fotbalisté odcestují na herní soustředění do Turecka, kde sehrají tři přípravné zápasy. Ligový start je čeká 5. února v Plzni.

Přípravný zápas:

Hradec Králové - Chrudim 3:0 (1:0).

Branky: 42. Novotný, 87. Jurčenko, 88. Kateřiňák. Rozhodčí: Raplík – Vodrážka, Arnošt.
FC Hradec Králové - I. poločas: Vízek – Klíma, Čech, Král, Čech – Novotný, Rada, Kučera (30. Soukeník), Mejdr – Vlkanova, Vašulín, Prekop. II. poločas: Fendrich – Donát, Kodeš, Leibl – Harazim, Soukeník, Kateřiňák, Kutík – Jurčenko, Záviška, Kejř.
MFK Chrudim - I. poločas: Ordelt – Kesner, Šejvl, Drahoš, V. Řezníček – J. Řezníček – Vrána, Breda, Šplíchal – Látal – Firbacher. II. poločas: Ordelt – Kesner, Fišl, Šejvl, Šplíchal – Tkadlec – Čáp, Průcha, Juliš – Breda – Firbacher.

 

Jiří Tůma
jiri.tuma@salonkyhk.cz
Foto: www.fchk.cz