20°

Votroci remizovali s ukrajinským týmem, blýskli se Vlkanova a Fendrich

24. 1. 2022

page.Name
Fotbalisté Hradce Králové ve svém druhém utkání v rámci soustředění v Turecku remizovali s ukrajinským týmem Veres Rivne 1:1. V dresu Votroků se blýskl gólem Adam Vlkanova a ve druhém poločase i brankář Vilém Fendrich, který zastavil nájezd hned pětice soupeřových hráčů. V generálce na ligu se tým trenéra Miroslava Koubka utkání s Austrií Vídeň.

Hradečtí fotbalisté začali druhé přípravné utkání na herním soustředění v Turecku s chutí a po čtvrthodině hry se ujali vedení. Kapitán týmu Adam Vlkanova převzal míč od Jakuba Kučery, pronikl s ním do pokutového území a zacílil přesně k tyči.

Už před vedoucím gólem na straně Votroků zahrozili právě Kučera a hlavou Erik Prekop, který do přestávky ohrozil branku ukrajinského celku ještě jednou, ovšem bez gólového efektu.

Poté Filip Kubala napřáhl z dálky, ale napálil jen tyč a brankovou konstrukci trefil z následné dorážky i jeho jmenovec Novotný.

„Měli jsem dobrý začátek zápasu, v prvním poločase jsme nastřelili dvě tyče, ale pak byly chvíle, které jsme neměli dobré," uvedl Adam Vlkanova.

Do druhého poločasu vyslal trenér Miroslav Koubek novou jedenáctku, ale fotbalisté týmu Veres Rivne začali zvedat hlavu. Pohotovými zákroky se blýskl gólman Vilém Fendrich, ale dvacet minut před koncem inkasoval, když se z trestného kopu trefil Gennadij Pasič.

Po chvíli mohli Hradečtí inkasovat podruhé. Votroci zahrávali rohový kop, ale standardka se jim vůbec nevydařila a na brankáře Fendricha se z rychlého brejku hnalo hned pět hráčů ukrajinského týmu, jenže ani obří početní přesila jim nepomohla ke gólu, Fendrich si všemi poradil sám a vyběhnutím super šanci zmařil.

V závěrečných minutách mohl vítězství strhnout na svoji stranu i hradecký tým, ale pokusy Daniela Vašulína a Jakuba Rady z trestného kopu v síti neskončily.

„V prvním poločase jsme byli silnější na balónu, mohli jsme dát i víc branek. Po přestávce soupeř poslal do hry áčkovou jedenáctku a vyrovnal. Remíza je spravedlivá, zápasu slušela. Byl to další ze soupeřů, který hraje rychlý a živelný fotbal a my jsme za taková utkání rádi. Tyhle zápasy nás posouvají," řekl asistent trenéra Stanislav Hejkal.

Generálku na jarní start FORTUNA:LIGY, kterým bude 5. února zápas v Plzni, absolvují Hradečtí v pátek 28. ledna s předním rakouským celkem Austria Vídeň (13.00 SEČ).

Hradec Králové - Veres Rivne 1:1 (1:0).

Branky: 18. Vlkanova – 71. G. Pasič.
FC Hradec Králové - I. poločas: Vízek – Klíma, Král, Čech – Mejdr, Soukeník, Kučera, Novotný – Prekop, Kubala, Vlkanova. II. poločas: Fendrich – Donát, Kodeš, Leibl – Harazim, Doležal, Rada, Kutík – Jurčenko, Vašulín, Rybička.
NK Veres Rivne - I. poločas: Kyčak – Savoško, Machnjev, Hončarenko, Soldat, Pet'ko, Krejda, J. Pasič, Hečev, Panasenko, Bruk. II. poločas: Kohut – Šestakov, Huk, Mirošnyk, Margarjan, Poljuljach, Kobak, G. Pasič, Dachnovskyj, Hajdučyk.