Neděle

3. prosince 2023

Nyní

-4°

Zítra

-4°

Svátek má

Fotbalové osobnosti hrají pro děti. V sobotu charitativní turnaj v Třebši

7. 12. 2022

page.Name
Milan Fukal, Karel Piták, Radim Ottmar a další fotbalové osobnosti se v sobotu 10. prosince představí na 5. ročníku Charitativního turnaje osobností 2022, který se uskuteční ve Sportovní hale Třebeš. Ve spolupráci s nadačním fondem Sport Hradec Cup se koná dražba dresů a celý výtěžek z akce půjde na pomoc handicapovaným dětem.

Po dvou letech se v sobotu 10. prosince uskuteční Charitativní turnaj osobností 2022. Ve Sportovní hale Třebeš při 5. ročníku své umění předvedou známí fotbalisté, kteří v minulosti oblékali dres FC Hradec Králové i věhlasnějších klubů. Součástí akce, která se koná ve spolupráci s nadačním fondem Sport Hradec Cup, je dražba dresů. Celý výtěžek bude věnován na pomoc handicapovaným dětem.

„Dva roky se turnaj kvůli covidu neuskutečnil. Nyní máme pátý ročník. Jsem rád, že turnaj má opět charitativní podtext a vybrané prostředky půjdou na podporu handicapovaných dětí,“ říká Karel Podhajský, bývalý ligový brankář, který spolu s Martinem Zbořilem, předsedou OFS Hradec Králové a Sokola Třebeš, stojí u zrodu turnaje.

Letošního ročníku, který začíná v 8.30 hodin, se zúčastní šest týmů, které se utkají každý s každým. Zápas bude trvat dvacet minut. Představit by se kromě Karla Podhajského měli Milan Fukal, Karel Piták, Jiří Lindr, Pavel Černý ml., Jan Kraus, Jan Pázler, Radim Ottmar, Marek Plašil, Jiří Poděbradský a další fotbalové osobnosti.

První ročník se uskutečnil v roce 2016. „Tehdy jsme vybírali peníze pro dětskou onkologii FN, výtěžek byl téměř třicet tisíc korun. Poté se změnilo vedení onkologie, s Martinem Zbořilem jsme sháněli partnery a v rámci charity jsme se domluvili s Michaelem Nebeským, spoluzakladatelem nadačního fondu Sport Hradec Cup,“ popisuje sled událostí bývalý hradecký brankář.

Od té doby se v jednotlivých ročnících postupně vybralo okolo 30 tisíc korun, potom o deset tisíc víc a poslední předcovidový turnaj již vynesl částku 70 tisíc korun.

„Chtěli jsme jednak udělat turnaj pro hráče, kteří měli a mají vztah k Hradci Králové, aby také měli možnost se před Vánoci setkat a posedět. Zároveň všichni chceme pomoci dobré věci a spolu s diváky, partnery i našimi hosty vybrat finanční prostředky,“ uvedl Karel Podhajský.

Turnaj v Třebši navazuje na tradici vánočních turnajů fotbalových osobností, který se dříve konal v hale hradecké TJ Slavia. Nyní turnaj dostal i charitativní podtext, který vítá Michael Nebeský.

Za nadační fond Sport Hradec Cup bych rád poděkoval nejen Martinu Zbořilovi a Karlu Podhajskému za organizaci již 5. ročníku turnaje osobností, ale také všem partnerům, hráčům a divákům! Na tuto akci se moc těšíme, neboť kvůli covidu jsme měli dlouhou pauzu,“ uvedl spoluzakladatel nadace.

Po fotbalovém turnaji se uskuteční dražba dresů a k vidění budou cenné a zajímavé kousky. Začátek je plánován zhruba na 15. hodinu. „Dražitelé se mohou těšit například na dres Chelsea FC z Ligy mistrů, v němž hrál Branislav Ivanovič,“ uvedl Michael Nebeský.

Všichni návštěvníci jsou srdečně zváni. „Tímto bych rád pozval diváky na řadu fotbalových jmen, která dorazí. Těším se na společně strávený fotbalový den, při němž pomůžeme handicapovaným dětem," zve všechny nejen fotbalové příznivce Michael Nebeský.

Další informace najdete na webových stránkách www.sporthradec.cz

 

 

Jiří Tůma
jiri.tuma@salonkyhk.cz
Foto: Lubomír Douděra