Pondělí

15. července 2024

Nyní

22°

Zítra

21°

Svátek má

Černý gól neprožíval: Derby už neberu jako zvláštní zápas

30. 10. 2022

page.Name
V Hradci Králové působil od mládí. Jenže před pěti lety se Votroci služeb Pavla Černého zřekli, a tak přijal nabídku Pardubic. V sobotním derby sedmatřicetiletý útočník svůj mateřský klub vítěznou trefou porazil. Pikantni bylo, že před zápasem 14. kola jeho otec Pavel Černý, jenž je klubovou legendou, přebíral pamětní dres k nedávným 60. narozeninám.

Jeho otec patří k velkým postavám v historii fotbalového Hradce Králové. Před derby s Pardubicemi, které bylo ozdobou 14. kola první ligy, však také Pavel Černý senior převzal od vedení Votroků pamětní dres k nedávným 60. narozeninám. Syn Pavel Černý junior, který v hradeckém klubu působil řadu a nyní hájí barvy Pardubic, pak svůj mateřský klub vítězným gólem odsoudil k prohře. Votroci prohráli 1:3, ale sedmatřicetiletý útočník branku nijak zvlášť neprožíval.

„Už to neberu jako zvláštní zápas. Dneska hrají za Hradec akorát Patrik Vízek s Pavlem Dvořákem, zbytek kádru je jiný. Ani Hradečáků už není v týmu tolik, takže to pro mě nemělo takový náboj jako třeba ten první zápas po přestupu," povídal Černý po utkání.

V Hradci se syna klubové legendy zřekli, proto Pavel Černý junior zamířil před pěti lety do Pardubic. „Já se s Hradcem nerozešel ve zlém. Přestavovali kádr, byl jsem nepotřebný. Šel jsem prostě tam, kde mi nabídli práci. Lidi vědí, že jsem v Hradci něco odvedl," poukázal Černý, který se od té doby prosadil v derby podruhé.

Tentokrát to bylo v 71. minutě za stavu 1:1, kdy se k němu po standardní situaci odrazil míč a urostlý útočník ho poslal výstavním volejem do sítě. A zapsal si svoji 13. ligovou branku v kariéře. Další dvě branky Pardubic přidal Dominik Janošek. V dresu Hradce se trefil Filip Kubala. 

„Dneska jsem to prostě trefil, lépe to už asi nešlo. Tenhle gól rozhodně patří k těm hezčím v kariéře," pokyvoval hlavou Černý, který se v lize trefil od 20. dubna. „Hlavní ale je, že jsme vyhráli, navíc jsme to dohráli jako zkušené mužstvo. Nehoním už žádná čísla, jde mi hlavně o tým," dodal útočník, jenž si v závěru při střídání mohl vychutnat potlesk pardubického kotle i části hradeckých fanoušků.

Pardubice získaly premiérové body venku a ztrácí tři body na předposlední Zlín. „Tímhle vítězstvím jsme se nadechli, hned je lepší pohled na tabulku. Ještě je ve hře spoustu bodů, pro nás je důležité se dostat na dostřel," dodal Pavel Černý.

Čtěte také: Derby pro Pardubice. Votroky srazil odchovanec Černý

 

Jiří Tůma
jiri.tuma@salonkyhk.cz
Foto: Lubomír Douděra