Pátek

21. června 2024

Nyní

17°

Zítra

19°

Svátek má

Osmifinále poháru: Votroci vyrazí do Českých Budějovic

31. 10. 2022

page.Name
Los osmifinále MOL Cupu posílá fotbalisty Hradce Králové na jih Čech. Votroci vyrazí do Českých Budějovic, kde se v ligovém utkání představili nedávno a na Střeleckém ostrově vyhráli 3:0. Východočeši věří, že podobný výsledek zopakují.

Fotbalisté Hradce Králové, kteří v minulém ročníku MOL Cupu došli až do semifinále, letos pohárovou soutěží procházejí také hladce. Nejprve vyhráli v Čáslavi historicky vysokým výsledkem 11:0 a poté zvítězili 4:0 v regionálním duelu v Chlumci nad Cidlinou. 

„Pohárová utkání nejsou jednoduchá," upozorňuje dokola trenér Miroslav Koubek a zopakoval to i po výhře nad třetiligovým Chlumcem. V osmifinále už na hradecký tým čeká prvoligista - České Budějovice. Dynamo zatím v MOL Cupu sehrálo dva zápasy, po vítězství v Chomutově 5:0 porazilo druholigovou Vlašim 3:1.  .

MOL Cup - los osmifinále:

SK Dynamo České Budějovice – FC Hradec Králové
FC Baník Ostrava – AC Sparta Praha
Bohemians Praha 1905 – FC Hlučín
MFK Karviná – SK Slavia Praha
FC Slovan Liberec – SK Sigma Olomouc
1. FC Slovácko – FK Mladá Boleslav
FK Teplice – FC Zbrojovka Brno
FC Trinity Zlín – MFK Vyškov

(oficiální termín - sobota 19. listopadu)

Podle nejnovějších informací vedení jihočeského klubu odvolalo trenéra Jozefa Webera i asistenta Miroslava Baránka a do konce podzimní části povýšilo dosavadní asistenty a bývalé hráče Jiřího Lercha a Jiřího Kladrubského. 

„I když výsledky Českých Budějovic na domácím hřišti nebyly, kdo ví jaké, mužstvo stále považuji za velmi dobré," poukázal Miroslav Koubek po vzájemném utkání, které se hrálo 23. října v 13. ligovém kole. A Votroci vyhráli 3:0, když dvě branky vstřelil Filip Kubala a jednu přidal Matěj Koubek. 

Pohárový zápas na Střeleckém ostrově, který má zatím oficiální termín sehrání v sobotu 19. listopadu, bude ovšem úplně jiný.

 

Jiří Tůma
jiri.tuma@salonkyhk.cz
Foto: Luboš Lorinc/fchk.cz