Neděle

10. prosince 2023

Nyní

Zítra

Svátek má

Hradecké fotbalisty posílil mladík Ryneš ze Sparty

13. 8. 2022

page.Name
Novou tváří ve fotbalovém Hradci Králové se stal jednadvacetiletý krajní záložník Matěj Ryneš z pražské Sparty. Člen širšího kádru reprezentace do 21 let přichází na roční hostování a bude připraven už do sobotního ligového utkání s Plzní.

Fotbalisty Hradce Králové posílil záložník Matěj Ryneš z pražské Sparty. Jednadvacetiletý krajní hráč přichází do prvoligového týmu Votroků na hostování do konce sezony. Letenský klub však má možnost si hráče předčasně stáhnout zpět v zimní přestávce.

„Je to člen širšího kádru reprezentace do 21 let. Osobně jsem rád, že se nám jeho příchod podařilo dotáhnout. Nebylo to úplně jednoduché, Matěje jsme chtěli už loni v létě a potom i v zimě, nakonec to vše do sebe zapadlo až nyní,“ uvedl na klubovém webu sportovní ředitel Jiří Sabou.

Ryneš se zatím neprosadil ve sparťanském áčku. V první lize dosud naskočil jen do jednoho utkání a jako střídající zasáhl do nedávného odvetného utkání 2. předkola Evropské konferenční ligy ve Stavangeru, kde Letenští prohráli 1:2.

„Je to hráč, který typologicky patří na levé křídlo. Je výborný směrem dopředu, má kvalitní centr, umí se prosadit ve hře jeden na jednoho. My máme na levé straně trochu mezeru, takže si od jeho příchodu slibujeme to, že nám tu trochu pomůže a pozici celkově zkvalitní. Přejeme mu, aby se mu u nás dařilo tak, aby pomohl on nám a zároveň my jemu v jeho dalším rozvoji a kariéře,“ dodal Jiří Sabou.

Ryneš bude v týmu hradeckých fotbalistů připraven do sobotního utkání 3. kola první ligy s Plzní, které začíná v Mladé Boleslavi v 19 hodin.

  

Jiří Tůma
jiri.tuma@salonkyhk.cz
Foto: fchk.cz