Pátek

21. června 2024

Nyní

18°

Zítra

19°

Svátek má

Rozhodnuto. Votroci se v poháru utkají s Bohemians v boleslavském azylu

2. 2. 2022

page.Name
Ve čtvrtfinále MOL Cupu se fotbalisté Hradce Králové utkají s Bohemians 1905 nakonec na stadionu v Mladé Boleslavi, kde hrají své domácí ligové zápasy. Dějiště střetu českého poháru vyvolalo v tomto týdnu velké diskuze. Votroci chtěli duel původně hrát ve svém Sportovní centru Bavlna. Svazová komise jej však kvůli absenci vyhřívaného trávníku přesunula do Ďolíčku, aby se po odvolání Východočechů místo konání dotřetice změnilo.

Tahanice kolem pořadatelství utkání čtvrtfinále MOL Cupu mezi fotbalisty Hradce Králové a Bohemians 1905 se vyostřily v úterý po tiskové koferenci s Miroslavem Koubkem, trenérem Votroků, který se ostřeji vyjádřil ke skutečnosti, že se Řídící komise TOP soutěží FAČR v pondělí rozhodla změnit místo konání, které los původně přisoudil Východočechům, a přesunula ho do vršovického Ďolíčku.

Hradec ovšem ve středu uspěl s odvoláním. Bohemians to oznámili na svém klubovém webu.

Celá věc se odehrála následovně: Hradečtí hrají v azylu v Mladé Boleslavi kvůli přestavbě stadionu a smlouva se středočeským klubem platí pouze pro ligová utkání. Votroci proto navrhli sehrání čtvrtfinále poháru na malém stadionu svého mládežnického centra Bavlna, ten ale podle řídící komise TOP soutěží nesplňuje požadavky. Utkání tak měli podle pondělního rozhodnutí komise uspořádat Bohemians.

Čtěte také: Liga začíná, ale Hradec řeší pohár. Jsem zděšený, rozčílil se Koubek

 

To ostře odsoudil trenér Východočechů Miroslav Koubek, který nařknul soupeře, že využil slabého místa klubu, který nevlastní stadion. 

„Já jsem prostě zděšený. Jak je možné, že nějaká řídící komise změní los? To snad není možné v civilizované zemi evropského fotbalu. Nikde není psáno, že musíme použít vyhřívaný trávník. Je to tak, že Bohemians od začátku vytvořili tlak, aby využili slabého místa v našem klubu, kterým je to, že nevlastníme stadion," láteřil Koubek.

Vedení Klokanů se ohradilo s tím, že se snažilo nabídnout pomocnou ruku, aby se utkání odehrálo na vyhřívaném trávníku i s ohledem na zdraví hráčů obou týmů. Nakonec obě strany došly ke kompromisu a hrát se bude v Mladé Boleslavi.

Úvodní jarní kolo MOL Cupu se bude hrát dříve kvůli změnám v termínové listině nejvyšší soutěže. Tři čtvrtfinálové zápasy jsou na programu příští středu 9. února. Duel Hradce Králové s Bohemians je naplánovaný na 15. února od 16 hodin.

 

Jiří Tůma, ČTK
jiri.tuma@salonkyhk.cz
Foto: Luboš Lorinc/fchk.cz