Sobota

24. února 2024

Nyní

Zítra

Svátek má

Náš fotbal živě: Stěžery a Kunčice si užily duel před kamerami

3. 10. 2022

Náš fotbal živě: Stěžery a Kunčice si užily duel před kamerami 50 snímků
Fotbalovou slávu zažily Stěžery. Do obce nedaleko Hradce Králové zavítal štáb České televize, který v projektu Náš fotbal živě přímým přenosem odvysílal utkání krajské I. A třídy mezi místním týmem TJ Sokol a Bystřianem Kunčice. Před pětistovkou diváků hosté vyhráli 5:1, ale o výsledek tolik nešlo. Všichni se bavili. „Pro celé Stěžery byl zápas velkým svátkem,“ řekl domácí trenér Radim Pavlík.

Už několik dní před utkáním krajské I. A třídy to ve Stěžerách pořádně žilo. Na fotbalovém hřišti vyrostla vyvýšená místa pro televizní kamery, budovalo se komentátorské stanoviště, chystaly se prostory pro tiskovou konferenci a další potřebné náležitosti. Obec nedaleko Hradce Králové žila fotbalem. Pomalu jako by se zde mělo hrát ligové utkání.

Sokol Stěžery, který zažívá historickou sezonu ve druhé nejvyšší krajské soutěži, kam v minulé sezoně postoupil, přidal do klubových dějin další velký zápis. Utkání vysílala přímým přenosem Česká televize v rámci projektu Náš fotbal živě.

Ambasadorem stěžerského týmu byl fotbalový internacionál Luboš Kubík. „Fandím domácím, ale soupeř je zatím lepší, má víc šancí,“ povídal v průběhu utkání bývalý hráč Hradce Králové, Slavie Praha či italské Fiorentiny. A co dnes dělá? „Momentálně jsem v aktivní penzi, bavím se tím, že jezdím sledovat fotbaly, hraji golf… Prostě se bavím sportovním důchodem,“ usmál se Kubík.  

Za hostujícími Kunčicemi stál David Suchařípa. „Trochu jsme se s Lubošem popichovali, ale Kunčice jsou zatím lepší. Je to tady krásný, je tady jeden dobrý pivovar, je to tady prostě fajn,“ pochvaloval si známý herec.

Průběh utkání se postupně proměnil v jasnou záležitost Kunčic, které nakonec vyhrály vysoko 5:1. V dresu hostů se střelecky uvedli Tomáš Česák a Matyáš Včelák, oba vstřelili dva góly, jeden přidal kanonýr David Novák. Za domácí ve druhé půli pouze snižoval na 1:3 Petr Halberštát. Pro domácí Sokol Stěžery byla porážka krutá, ale i přes prohru to byl pro hráče i fanoušky velký zážitek.

„Rozhodl nástup soupeře do druhého poločasu, který jsme nezachytili a dostali jsme dvě rychlé branky. Potom jsme se zvedli, ale nedokázali jsme zápas zdramatizovat. Následně jsme dostali další góly a o vítězi bylo rozhodnuto. Musím uznat, že Kunčice byly po celé utkání lepším týmem, ale myslím si, že výsledek je pro nás krutý. Každopádně pro celé Stěžery byl zápas velkým svátkem,“ řekl Radim Pavlík, trenér Sokola Stěžery.

Jeho protějšek Martin Nun byl pochopitelně spokojený. „Perfektní atmosféra a vítězství na naší straně. Myslím si, že jsme byli lepším týmem a zaslouženě vyhráli. Máme zkušené hráče i ty mladší, kteří se o to dokážou poprat a s televizním přenosem jejich výkon ještě vzrostl,“ pochvaloval si trenér Kunčic.    

Televizní kamery svědčily i muži zápasu, jímž se stal kunčický útočník Tomáš Česák. „Dneska mi to vyšlo perfektně. Televize mi asi svědčí, musí chodit na zápasy častěji,“ usmíval se autor dvou branek, který prošel mládežnickými týmy FC Hradec Králové.

„První říjnová neděle se vydařila, naši kluci výrazně přispěli ke krásnému zážitku, kterým bylo utkání ve Stěžerách díky akci Náš fotbal živě vysílané na ČT sport. Byla to výborná propagace fotbalu. Děkuji všem našim příznivcům za vydatnou podporu,“ uvedl Zdeněk Šulc, manažer Bystřianu Kunčice.

„Před kamerami České televize nám tréma svazovala nohy. Sportovně musíme uznat, že soupeř byl nad naše síly. Mladá kunčická krev rozhodla tento mimořádný zápas. My jsme začali hrát až za stavu 0:3 a to na tak zkušený tým, jakým jsou Kunčice, nemohlo stačit. Poděkovat chceme právě soupeři, který nám umožnil výměnou pořadatelství tuto ojedinělou akci uskutečnit," sdělil Marcel Tuček, sekretář TJ Sokol Stěžery. 

Krajská I. A třída fotbalistů - 9. kolo:

Sokol Stěžery - Bystřian Kunčice 1:5 (0:1).

Branky: 56. Halberštát - 42. a 50. Česák, 75. a 83. Včelák, 46. Novák. Rozhodčí: Dorotík - Turek, Nývlt. ŽK: 1:2. Diváci: 490.
TJ Sokol Stěžery: Švehlík – Formánek (66. Havlíček), J. Vácha (79. Bílek), Tušic, Samšeňák, Gabriel (55. Brom), Paulů (55. Štěpánek), Hušek, Tuček, Miček, Halberštát.
SK Bystřian Kunčice: Gall – Hantsch (87. Šolc), Kváš, Gazdík, Šulc (84. Žahourek), Včelák, Koza (59. Slivka), J. Novák (84. Charvát), Zákravský, Česák, D. Novák. 

 

Jiří Tůma
jiri.tuma@salonkyhk.cz
Foto: Lubomír Douděra