Středa

7. června 2023

Nyní

20°

Zítra

21°

Svátek má

Výměna s Bohemians. Hradec má dalšího Koubka, odchází Prekop

8. 9. 2022 Autor: Jiří Tůma

page.Name
Fotbalový Hradec Králové v závěru letního přestupového období uskutečnil výměnu ofenzivních hráčů s Bohemians Praha 1905. Na východ Čech přichází Matěj Koubek, syn bývalého útočníka Votroků Františka, do Ďolíčku se naopak stěhuje Erik Prekop. Jmenovec hlavního trenéra Miroslava Koubka podepsal na východě Čech tříletou smlouvu.

Další Koubek v Hradci Králové. Prvoligový fotbalový klub získal útočníka Matěje Koubka z Bohemians Praha, kam odchází slovenský ofenzivní hráč Erik Prekop, který postrádal v týmu Votroků větší herní vytížení. Hradec inkasoval navíc finanční kompenzaci a Koubek, který na východ Čech zamířil na přestup, podepsal v klubu smlouvu na tři roky.

„Erik byl opakovaně nespokojený se svým herním vytížením a projevil touhu z Hradce odejít. Proto jsme se rozhodli umožnit mu přestup do Bohemians Praha 1905. Za odvedené služby u nás mu děkujeme a přejeme v novém působišti hodně štěstí,“ objasnil důvody výměny Jiří Sabou, sportovní ředitel FC Hradec Králové.

Čtyřiadvacetiletý Prekop odehrál v loňské ligové sezoně pětadvacet utkání, ve kterých však branku ani asistenci nezaznamenal. To se mu nepodařilo ani v pěti letošních startech. Slovenskému útočníkovi se dařilo v minulém ročníku MOL Cupu, v němž vstřelil 6 branek a stal se nejlepším střelcem českého poháru. Rodák z Trenčína věří, že se v Bohemians začne střelecky prosazovat i v lize.

To samé si přeje o dva roky mladší Matěj Koubek, který by rád v Hradci navázal na skvělé výkony svého otce Františka, jenž v klubu působil v letech 1993–1995 a 1997–1999 a v černobílém dresu vstřelil 16 gólů, v nejvyšší soutěži jich celkem zaznamenal 22.

Matěji Koubkovi, jmenovci hlavního trenéra Miroslava, v Hradci věří. „Je gólový, svým pohybem umí být nepříjemný pro soupeřovu obranu, typologicky je podobný Danu Vašulínovi. Je to hráč, který je, ale zároveň má potenciál, charakter a je zde velký předpoklad toho, že bude i nadále výkonnostně růst,“ uvedl Jiří Sabou na adresu 188 centimetrů vysokého Matěje Koubka, který v předchozím tým vznikl v lize jen 430 minut, přesto dal tři branky, někdejší reprezentant do 21 let má celkem na kontě čtyři ligové trefy.

 

Jiří Tůma
jiri.tuma@salonkyhk.cz
Foto: fchk.cz, bohemians.cz